Latvijas kamaniņu komanda ar smaidīgām sejām prezentē mērķus olimpiādei

Komentāri
Latvijas kamaniņu komanda ar smaidīgām sejām prezentē mērķus olimpiādei
11.10.2017. Rīga, Latvija. Preses konference par Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases gatavību un plāniem jaunajai 2017/2018. gada Olimpiskajai sezonai. Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis, Kristaps Mauriņš, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš, Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas kamaniņu izlase vēl nav pilnībā gatava jaunajai sezonai – nākamās divas nedēļas komanda trenēsies Siguldā, bet pēc tam dosies uz nākamā gada olimpisko spēļu mājvietu Phjončhanu, trešdien preses konferencē norādīja tās galvenais treneris Kaspars Dumpis.

Gaidāmajā sezonā Siguldā norisināsies Eiropas čempionāts, kas reizē būs arī noslēdzošais Pasaules kausa posms pirms februārī gaidāmajām 2018. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Pasaules kausa sezona sāksies 18. novembrī Austrijas trasē Insbrukā, kamēr Siguldā norisināsies noslēdzošais – devītais – etaps, sacīkstēm notiekot janvāra beigās.

“Nākamā sezonā mums ir ļoti atbildīga, ne tikai sportiskajā, bet arī dažādu notikumu ziņā. Pirmkārt, šī ir olimpiskā sezona, otrkārt, janvāra beigās Siguldā notiks Eiropas čempionāts, bet treškārt, Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) nākamgad svinēs 50. gadu jubileju,” sacīja LKSF prezidents Atis Strenga.

“Lielu atbalstu mums sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, tāpēc nevaram teikt, ka kaut kas pietrūkst. Darbs izdarīts liels – gan inventāra, gan sagatavošanās ziņā. Atbalstu saņemam arī no Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV), kā arī no saviem atbalstītājiem “Inchcape Motors Latvia”, “Lattelecom”. Visi Pasaules kausa posmi būs skatāmi “Best4Sport” televīzijas kanālā. Tāpat sadarbosimies ar Kultūras ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), reklamējot valsti starptautiski,” norādīja Strenga.

Savukārt Dumpis sacīja, ka sagatavošanās process pašlaik vēl norit pilnā sparā.

“Vēl divas nedēļas trenēsimies Siguldā, bet pēc tam braucam uz treniņnedēļu Phjončhanā. Vēl nevar teikt, ka esam pilnībā gatavi sezonai. Svarīgākais starts būs olimpiāde. Ne visi tur tiks, tāpēc citiem svarīgākās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā,” pauda Dumpis. “Aktīvi strādājam uz jauno tehniku, uz jaunajām slidām. Daudz eksperimentējam uz kamanu regulējumiem, detaļu savienojumiem, tāpēc šīs divas nedēļas Siguldā būs ļoti svarīgas.”

Jaunajā sezonā Starptautiskā Kamaniņu federācija (FIL) ir ieviesusi jaunu disciplīnu – sieviešu divnieku, kas ugunskristības piedzīvos 2020. gada jaunatnes olimpiādē Sanktmoricā.

“Mērķis ar šo disciplīnu ir ienākt 2022. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Tāpat FIL vēlas panākt, lai olimpiādē kamaniņās tiktu izcīnīti vēl četri medaļu komplekti – gan dāmu divniekos, gan sprinta sacensībās. Dāmām tiek izstrādāts jauns divvietīgo kamanu modelis, lai tas būtu maksimāli drošāks,” atklāja FIL viceprezidents tehniskajos jautājumos Einars Fogelis.

Lasi vēl