Latvijas jaunākā olimpiete Birzule: Iegūstot ceļazīmi, dzīve krasi mainījusies

Pievienot komentāru
Latvijas jaunākā olimpiete Birzule: Iegūstot ceļazīmi, dzīve krasi mainījusies
Foto: facebook.com/NeilPrydeBalticCup ()

Latvijas jaunākajai sportistei gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ketijai Birzulei, iegūstot olimpisko ceļazīmi, dzīve ir krasi mainījusies, sarunā ar žurnālistiem pastāstīja sportiste.

Vien 17 gadus vecā Birzule jūnija beigās negaidīti tika pie ielūguma uz olimpiskajām spēlēm, kur startēs burāšanā vējdēļiem RS:X klasē. Viņa uz olimpisko spēļu norises vietu dosies jau sestdien un arī šeit būs pirmā no Latvijas.

“Pēc ceļazīmes iegūšanas viss ir mainījies ļoti krasi. Man ir liels satraukums, bet arī pacilātība un patīkams šoks,” stāstīja Birzule. “Ceļazīme bija ļoti negaidīta, bet patīkama, un radās pozitīva nesaprašana. Tobrīd neapzinājos šī pasākuma nopietnību, bet tagad ar katru dienu arvien vairāk saprotu, ka olimpiskās spēles nav parastas sacensības.”

“Iespējams, man trīcēs kājas, bet ceru, ka spēšu sevi morāli atbalstīt un sakoncentrēties startiem,” teica vindsērfinga sportiste.

Riodežaneiro olimpiskās spēles sāksies 5.augustā, bet burātāji sacensības sāks 8.augustā, nākamo piecu dienu laikā aizvadot 13 braucienus. Savukārt 13.augustā notiks medaļu braucieni.

“Visu šo nedēļu burāju Ķīšezerā. Piektdien man gaidāma viegla atpūta, lai jau sestdien dotos uz Brazīliju un pierastu pie turienes akvatorija,” stāstīja Birzule, kura īpaši nesatraucas no ziņām, kas pienāk par Riodežaneiro piesārņoto ūdeni. “Dzīvē ir baudīti dažādi ūdeņi, un uz visu skatos pozitīvi. Galvenais ir dzert ūdeni no savas pudeles un klausīt ārstu padomiem.”

Birzule apzinās, ka viņa šobrīd nav starp spēcīgākajām sporta veida atlētēm, tāpēc pauda, ka jau šobrīd ir apmierināta ar sasniegto. “Jau šobrīd esmu apmierināta, ka esmu tik tālu tikusi. Nelieku lielas likmes, bet cenšos saglabāt sportisku garu. Domu līmenī man ir arī Tokijas olimpiskās spēles – motivācija pieaug ar katru dienu, gribasspēks arvien palielinās.”

“Pozitīvi, ka līdz ar manu startu cilvēki vairāk uzzinās par burāšanu un šis sporta veids attīstīsies,” teica sportiste.

Kā zināms, pirms divām nedēļām Birzule Eiropas čempionātu vindsērfingā jaunietēm spēja apsteigt četras konkurentes, ieņemot 19.vietu. Kvalifikācija Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm burāšanas disciplīnā sākās 2014.gadā un noslēdzās šā gada 2.aprīlī Maljorkā. Noslēdzošajās kvalifikācijas sacensībās Maljorkā piecas Eiropas valstis cīnījās par vienu olimpisko spēļu kvalifikācijas kvotu, bet Birzule palika vien 59.vietā 62 dalībnieču vidū.

Latvija Olimpiādē burāšanā atgriezīsies pēc 12 gadu pārtraukuma, jo olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi valsts tika pārstāvēta 2004.gadā Atēnās, kad startēja Vita Matīse.