Latvijas jaunajiem dambretistiem izcili sasniegumi Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē

0 Komentāru
Latvijas jaunajiem dambretistiem izcili sasniegumi Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē
No kreisās: Gunārs Gribuška, Zoja Golubeva, Roberts Misāns, Jeļena Česnokova (Publicitātes foto)

Šā gada 7. augustā Eiropas dambretes čempionātā jauniešiem, kas norisinājās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Latvija uzrādījusi izcilu sniegumu, gūstot augstus panākumus – 100 lauciņu dambretē jau iegūtas divas zelta medaļas.

Eiropas 20. dambretes čempionātā 100 lauciņu dambretē jauniešiem šogad piedalījās vairāk nekā 250 jaunie dambretisti no 16 valstīm, no tiem 25 dambretisti no Latvijas. Pamatturnīrā U19 grupā meitenēm par Eiropas čempioni kļuva pārstāve no Latvijas – sevi jau iepriekš daudzkārt pierādījusī dambretiste Jeļena Česnokova no Rīgas, savukārt U16 grupā sensacionāli par Eiropas čempionu kļuva Gunārs Gribuška no Ogres. Jeļenai šis ir ceturtais Eiropas čempiones tituls.

Abu jauno, talantīgo jauniešu un šā gada čempionu trenere ir sešpadsmitkārtējā pasaules čempione dambretē sievietēm, rīdziniece Zoja Golubeva. Ar šo sniegumu čempionāts gan vēl nav noslēdzies, jo 8. un 9.augustā norisināsies ātrspēles turnīri visās vecuma grupās.

Foto: Publicitātes foto

Pēdējoreiz Latvija Eiropas dambretes čempionātā jauniešiem zelta medaļu izcīnīja pirms 13 gadiem – 2005. gadā, un toreiz zelta medaļas ieguva šī brīža LDF prezidents Roberts Misāns.

“Latvijas Dambretes federācija lepojas ar komandas startu, tas ir liels sasniegums Latvijai un veicinās dambretes sporta veida attīstību un popularitāti arī citu jauniešu vidū. Mēs turpināsim strādāt pie apstākļu izveides, lai jauniešiem un viņu treneriem būtu iespējas sagatavoties startiem pēc iespējas augstākā kvalitātē arī turpmāk,” augstos sasniegumus komentē Roberts Misāns, LDF prezidents.

0 Komentāru