Latvijas izlases treneris Štāls šosezon vadīs Lietuvas volejbola komandu “Amber Volley”

0 Komentāru
Latvijas izlases treneris Štāls šosezon vadīs Lietuvas volejbola komandu “Amber Volley”
VOLEJBOLS.LV

Latvijas vīriešu izlases treneris Austris Štāls šosezon vadīs Lietuvas volejbola komandu Klaipēdas “Amber Volley”, sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja Štāls.

Līgums ar Lietuvas komandu noslēgts uz vienu sezonu.

Štāls, kurš tikko kopā ar Latvijas izlasi beidzis startus Eiropas čempionāta finālturnīrā, izcīnot 16.vietu, stāsta, ka lietuvieši viņu par treneri gribēja sarunāt jau tad, kad viņš pats taisījies beigt sportista karjeru.

Uzreiz pēc aizvadītās sezonas beigām viņu uzrunājuši daži kluba spēlētāji, ar kuriem viņš ir pazīstams, un vienošanās notikusi jau maijā.

Pagājušajā nedēļā viņš jau Lietuvā trenēja komandu, kas bez viņa trenējās kopš augusta sākuma.

Arī “Credit24” meistarlīgas sezona, kuru plānots sākt oktobra sākumā, vairs nav aiz kalniem.

“Kādi astoņi – deviņi treniņi nedēļā mums sanāk, taču visos netrenējamies pilnā sastāvā, jo mums ir arī strādājošie. No rītiem tehniku slīpējam apmēram sešu volejbolistu sastāvā,” saka treneris, piebilstot, ka klubā ir arī trīs ukraiņu “leģionāri”.

“Mērķis ir finālčetrinieks,” par kluba vēlmēm saka Štāls. “Lietuvieši grib beidzot tikt labāko komandu skaitā. Ar to arī sākām mūsu sarunu.”

Lūgts atcerēties izlases startu Eiropas meistarsacīkstēs, Štāls to dala divās daļās.

“Eiropas čempionātu vērtēju divās sadaļās – pirmajās trijās spēlēs ar līdzvērtīgiem pretiniekiem un tad – trijās cīņās ar klasi augstākiem, kurās varējām noteikt savu vērtību un ieskicēt virzienu, kurā mums jātiecas,” saka treneris.

“Par pirmajām trim spēlēm nedaudz ir rūgtuma sajūta, ka nepaņēmām, ko mums deva, taču, no otras puses, mērķi – iekļūt izslēgšanas spēlēs – izpildījām,” viņš vērtē. “Otrajās trīs spēlēs bija liels spiediens, kuru mēs nevaram izturēt. Uzreiz acīs leca visi mūsu stiķi un niķi – servju uzņemšanā, uzbrukumā, blokā un aizsardzībā. Tā bija klases starpība.”

Viņš atklāj, ka, kļūstot par izlases treneri, viņa pienesumam vajadzēja būt servju uzņemšanā un aizsardzībā, “taču spēlēs īsti neizskatījās, ka man šajos elementos būtu izdevušies būtiski uzlabojumi”.

2017.gada pavasarī Štāls “Biolars”/”Jelgava” komandas rindās noslēdza spēlētāja karjeru un jau nākamajā sezonā strādāja par Tallinas “Selver” galveno treneri. Pēc tam viņš pievienojās “Biolars”/”Jelgava” treneru korpusam, pēdējās divās sezonās tur ieņemot galvenā trenera posteni.

Spēlētāja karjeras laikā Štāls spēlējis Latvijas, Igaunijas un Somijas klubos, trīsreiz uzvarot Baltijas līgā, septiņas reizes kļūstot par Igaunijas čempionu un Igaunijas kausa ieguvēju.

Spēlētāja karjeras laikā viņam bija labi panākumi arī pludmales volejbolā. 1996.gadā Jūrmalā viņš pārī ar Armīnu Vensbergu kļuva par pirmajiem Eiropas U-29 čempioniem.

Pēc Eiropas Zelta līgas sacensību aizvadīšanas un trenera Borisa Kolčina došanās uz darbu Krievijas klubā Belgorodā, Štāls pievienojās Latvijas izlases treneru kolektīvam.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”

UFC cīņu rekordists Millers ar skaistu sitienu nokautē Gonzalezu

"Newcastle" un "Tottenham Hotspur" spēle tiek pārtraukta, lai glābtu līdzjutēja dzīvību

Briedis: Tas ir veids kā savienot visu valsti kopā, tāpēc es to daru

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Neftekhimik”

Zauerlands: Brieža nākamā cīņā varētu būt ar IBF pretendentu Opetaiju vai WBO čempionu Okoliju

''UFC Vegas40'' pasīvā vakara galvenajā cīņā Dumonta uzvar Ladu

Landvērs pārsteidz Kleinu un ar žņaugšanas paņēmienu izcīna savu otro UFC uzvaru

Pirmsspēles apskats: "Dianmo" dodas cīņā pret vienu no labākajām KHL komandām