Latvijas florbolistes pasaules čempionātu iesāk ar pamatīgu zaudējumu Čehijai

Pievienot komentāru
Latvijas florbolistes pasaules čempionātu iesāk ar pamatīgu zaudējumu Čehijai
Foto: FLOORBALL.LV

Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionāta pirmajā spēlē sestdien ar rezultātu 2:15 (2:4, 0:5, 0:6) kapitulēja spēcīgajai Čehijas valstsvienībai. Latvijas izlasē pa vieniem vārtiem guva Inga Ametere un Diāna Isjomina, kura arī tika nosaukta par labāko spēlētāju komandā. Savukārt Čehijai četras reizes precīza bija Eliška Vrātna.

Kaut Čehijas izlasei jau pirmajā uzbrukumā bija iespēja atklāt rezultātu, pirmos vārtus otrajā minūtē guva Latvijas florbolistes, kad izcēlās 18 gadus vecā Ametere, kura pašlaik ir Elvi Florbola līgas rezultatīvākā spēlētāja. Čehietes izlīdzinājumu panāca divas minūtes vēlāk, bet vadību pārņēma septītajā minūtē.

Foto: PČ florbolā. Latvija – Čehija 2:15

Jau devītajā minūtē pēc Līgas Garklāvas piespēles Latvijas labā pretuzbrukumā izcēlās Isjomina, panākot izlīdzinājumu 2:2, tomēr Čehija ātri vien atguva vadību. Trešdaļas beigās Čehija guva vēl vienus vārtus, kas pēc pirmajām 20 minūtēm Latvijai lika atrasties iedzinējos ar 2:4.

Otro trešdaļu Čehijas izlase iesāka vairākumā un jau pēc pāris sekundēm atklāja rezultātu, bet turpinājumā iepriekšējo trīs pasaules čempionātu pusfinālistes iemeta vēl desmit vārtus, gūstot drošu uzvaru.

Nākamo spēli Somijā notiekošajā pasaules čempionātā Latvijas izlase aizvadīs svētdien, kad ļoti svarīgā cīņā spēkosies ar Vāciju, bet pirmdien tā tiksies ar Zviedrijas valstsvienību.

Ja Latvijas izlase nespēs sensacionāli iekļūt apakšgrupas divniekā, otrdien tai būs jāaizvada astotdaļfināla mačs ar kādu no C apakšgrupas vadošajām komandām.

Viena B apakšgrupas spēle jau tika aizvadīta piektdien, kad Zviedrija ar 16:1 (4:0, 4:0, 8:1) sagrāva Vāciju.

Šajā pasaules čempionātā komandas, ņemot vērā to rangu, sadalītas divos ešelonos. Pirmajā ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās – A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases – C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.