Latvijas florbolistes dramatiskā cīņā uzvar Slovākiju un cīnīsies par piekto vietu

Pievienot komentāru
Latvijas florbolistes dramatiskā cīņā uzvar Slovākiju un cīnīsies par piekto vietu
Foto: FLOORBALL.LV

Latvijas sieviešu florbola izlase piektdien pusfināla spēlē par 5.-8.vietu ar 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pieveica Slovākiju un cīnīsies par piekto vietu turnīrā.

Latvijas komandas labā vārtus šajā mačā guva Diāna Isjomina, Inga Ametere un Elīza Elizabete Bērziņa, kamēr izšķirošo “bullīti” realizēja Gunita Kārkliņa.

Foto: Latvijas florbolistes ar 4:3 apspēlē Slovākiju

Mača rezultātu sestajā minūtē atklāja Slovākijas florboliste Romāna Janegova, bet otrās trešdaļas sākumā slovākietes panāca jau 2:0. Tiesa, neilgu brīdi vēlāk Isjomina rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Vēlāk abas komandas ilgu laiku nespēja gūt vārtus, taču 51.minūtē Slovākija atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad savus otros vārtus šajā mačā guva Mihaela Špoņirova. Tiesa, nedaudz vairāk kā divas minūtes vēlāk Latvijas komanda vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, kad bumbiņu pretinieču vārtos raidīja Ametere.

Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Slovākija iesēdās aizsardzībā, cenšoties nosargāt vienu vārtu pārsvaru, bet pašās beigās Latvija nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju. Tas vainagojās panākumiem, jo ātri vien Latvija izlīdzināja rezultātu, kad spraigā cīņā vārtu priekšā acīgākā bija Bērziņa. 51 sekundi pirms beigām divu minūšu noraidījumu saņēma trešo vārtu guvēja Bērziņa, taču pamatlaikā slovākietes vārtus neguva un cīņa turpinājās pagarinājumā.

Arī papildlaikā Slovākija nespēja realizēt vairākumu, bet vienā no epizodēm Latviju no vārtu zaudējuma glāba pārliktnis, turklāt komandai vēlreiz nācās spēlēt mazākumā. Neviena no izlasēm vārtus gan gūt nespēja, tāpēc cīņas uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā.

“Bullīšus” sāka Latvija, un pirmo metienu realizēja Līga Vancāne, bet ar to pašu atbildēja slovākietes. Otrā, trešā un ceturtā sērija abām komandā bija nesekmīga, bet piektajā kapteine Kārkliņa raidīja bumbiņu vārtos, taču Slovākija arī bija precīza. Līdz ar to “bullīši” turpinājās līdz pirmajai kļūdai, turklāt abas vienības ilgi nespēja gūt vārtus, bet izšķirošo bumbiņu vārtos raidīja Kārkliņa.

Līdz ar to Latvija sestdien pret Vāciju cīnīsies par piekto vietu pasaules čempionātā, kamēr Slovākijai par septīto būs jācīnās ar Poliju.