Latvijas florbolistes ar cīņu pret Čehiju uzsāk pasaules čempionātu

0 Komentāru
Latvijas florbolistes ar cīņu pret Čehiju uzsāk pasaules čempionātu
Foto: FLOORBALL.LV

Latvijas sieviešu florbola izlase ar cīņu pret Čehijas valstsvienību šodien uzsāk Somijā notiekošo pasaules čempionātu. B apakšgrupas dueļa sākums paredzēts plkst.11 pēc Latvijas laika un to tiešraidē varēs vērot Viasat Sport Baltic un portālā Skaties.lv.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs svētdien pret Vāciju, bet pirmdien tā spēkosies ar Zviedrijas valstsvienību. Savukārt jau otrdien Latvijas izlasei būs jāaizvada astotdaļfināla mačs ar kādu no C apakšgrupas komandām. Viena B apakšgrupas spēle jau tika aizvadīta piektdien, kad Norvēģija ar 16:1 (4:0, 4:0, 8:1) sagrāva Vāciju.

Šajā pasaules čempionātā komandas, ņemot vērā to rangu, sadalītas divos ešelonos. Pirmajā ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās – A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases – C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.

Jurija Fedulova trenētajā izlasē iekļautas trīs vārtsardzes, sešas aizsardzības spēlētājas un 11 uzbrucējas. 14 florbolistes spēlē Elvi Florbola līgā, bet sešas pārstāv klubus no Zviedrijas, Norvēģijas un Šveices.

No Latvijas klubiem visvairāk spēlētāju izlasē būs no Kocēnu Rubenes vienības (četras), pa trijām florbolistēm pārstāv Rīgas Lauvas un NND, bet pa divām – Ķekava un Ķekavas Bulldogs komandas.

Kā rezervistes traumu vai slimības gadījumā pieteiktas aizsardzes Linda Jēgere (LiepU) un Laura Vancāne (Ķekava), kā arī uzbrucēja Linda Austruma (NND).

Kā zināms, pirms pasaules čempionāta karjeru valstsvienībā noslēdza pieredzējusī latviešu florboliste Baiba Juruša, kura piedalījusies deviņos pasaules čempionātos, 2007.gadā ar izlasi iekļūstot pusfinālā.

Tāpat valstsvienības sastāvā nebūs arī pieredzējušās uzbrucējas Edītes Bankavas un Luīzes Biļinskas. Tikmēr četrām florbolistēm šis būs pirmais pasaules čempionāts, kamēr trijām tās jau būs sestās meistarsacīkstes.

0 Komentāru