Komentāri
Latvijas florbola izlase pasaules čempionātā ir gatava cīnīties par medaļām
Foto: FLOORBALL.LV

Latvijas vīriešu florbola izlase Rīgā gaidāmajā pasaules čempionātā ir gatava cīnīties par medaļām, preses konferencē pirms turnīra sākuma norādīja komandas galvenais treneris Normunds Grunckis.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem “Arēnā Rīga” un “Elektrum” Olimpiskajā centrā notiks no 3. līdz 11.decembrim, šāda mēroga florbola turnīru Latvijai uzņemot pirmoreiz vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pasaules čempionāts ir liels izaicinājums un svētki visai florbola sabiedrībai. Turnīrs būs ļoti labi noorganizēts un mūsu uzdevums ir parādīt labāko sniegumu. Esam aizvadījuši ļoti labu sagatavošanās posmu, bija pārbaudes spēles ar komandām, kas mums ir blakus rangā. Svarīgākais bija atrast savu zīmējumu, sagatavot virknējumus, lai varētu radīt spēli, ar kuru cīnīties par uzvaru. Sastāvā ir gan pieredzējuši spēlētāji, gan debitanti, bet svarīgākais, ka esam izveidojuši kodolu un nebūsim atkarīgi no vienas maiņas kā iepriekš. Sastāvs būs līdzvērtīgāks,” izteicās Grunckis.

Latvijas izlase pasaules čempionātu atklās sestdien ar maču pašreizējo čempioni Zviedriju. Pēc tam svētdien sekos duelis ar Čehiju, bet otrdien – ar Norvēģiju.

“Atklāšanas spēle būs liels izaicinājums. Šis mačs mums būs ļoti svarīgs, lai iegūtu pārliecību par savu sniegumu uz ko jau balstīt nākamās čempionāta cīņas. Visi spēlētāji ir veseli un ļoti labā kondīcijā,” atklāja speciālists, kurš par valstsvienības galveno treneri tika apstiprināts februārī, stājoties somu speciālista Īro Parviainena vietā. “Piekritu atgriezties izlasē ar mērķi, ka jācīnās par pusfinālu. Uzdevums ir cīnīties katrā spēlē par uzvaru. Tikai uz tā pamata var balstīt tālākos mērķus. Komanda ir gatava cīnīties par medaļām.”

Treneru kolektīvā Grunckim palīdz arī zviedru speciālists Oskars Lundīns no Zviedrijas superlīgas kluba “Warberg”, lai gan iepriekš izskanēja informācija, ka tas būs cits šīs valsts treneris Mīkaels Hils.

“Vēlējāmies uzaicināt speciālistu, kurš strādā Zviedrijā. Ar Hilu gandrīz bija panākta vienošanās, tomēr noslēgumā neizdevās. Tieši pirms čempionāta piesaistījām vienu no Zviedrijas superlīgas kluba treneriem. Šādi vēlējāmies labāk no malas novērtēt procesu, ko darām, uzsvēra Grunckis.

Tikmēr Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons teica, ka rīkotāji pasaules čempionātam jau esot tikpat kā gatavi.

“Šis ir divgades svarīgākais notikums pasaules florbolā un tas ir pietiekami vērienīgs pasākums. 99,9% viss jau šobrīd ir kārtībā, abi laukumi sakārtoti un diži lielu organizatorisku problēmu vairs nav,” uzsvēra Pētersons. “Pirmdien paziņojām, ka uz atklāšanas spēli pārdots vairāk nekā 4088 biļešu, pārspējot Latvijas florbola apmeklētības rekordu. Šobrīd skaits ir nepilni 6000, līdz ar to pietrūkst vēl nedaudz virs 1500, lai sasniegtu pasaules čempionātu atklāšanas maču rekordu.”

Savukārt Latvijas valstsvienības kapteinis Atis Blinds sacīja, ka noskaņojums komandā ir ļoti labs.

“Pacilāta sajūta, nevaram sagaidīt pirmās spēles. Mēs visi šo sporta veidu ļoti mīlam un laukumā atdosim visus spēkus. Vienalga, vai pretī nāks pasaules čempioni, vai kas cits, savu skatītāju priekšā parādīt labāko sniegumu būs goda lieta. Mums ir labs treneru korpuss, kuri daudz visu analizējuši. Man kā kapteinim nav par ko sūdzēties, varam domāt tikai par savu sniegumu,” pauda Blinds.

“Pacilātības sajūta pirms čempionāta ir pārāka pār satraukumu. Darām visu, lai apslāpētu satraukumu,” piebilda spēlētājs.

Latvijai ieņemot pirmo vai otro vietu apakšgrupā, tai nākamais mačs būs ceturtdaļfināls 8.decembrī. Savukārt grupā ierindojoties trešajā vai ceturtajā pozīcijā, 7.decembrī notiks astotdaļfināla cīņa pret kādu no C apakšgrupas izlasēm – Poliju, Austrāliju, Slovākiju vai Dāniju. Zīmīgi, ka arī potenciālā astotdaļfināla pretiniece Latvijai būs daudz spēcīgāka nekā tad, ja tā nāktu no D grupas, jo tajā spēlēs ASV, Kanāda, Taizeme un Singapūra.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl