Latvijas florbola izlase pagarinājumā piekāpjas Slovākijai un izcīna 10. vietu pasaulē

Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta mačā par devīto vietu ar 5:6 pagarinājumā piekāpās Slovākijas valstsvienībai, noslēdzot čempionātu 10. vietā.

Latvijas komandas labā divus vārtus guvis Gints Klēģers, bet pa reizei izcēlušies Morics Krūmiņš, Kārlis Bulāns un Andris Rajeckis. Tikmēr Slovākijas valstsvienībai divus vārtus guvis Lukāšs Ržezanina, kamēr vienreiz iemetuši Martins Kubovičs, Vaclāvs Komačka un Pēters Nehila.

Spēles sākumā Latvijas izlases florbolisti centās iegūt iniciatīvu, veicot metienus pa pretinieku vārtiem, kas gan nevainagojās panākumiem. Tomēr kopumā laukumā bija ļoti līdzvērtīga cīņa, turklāt pāris reizes mājiniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Jānis Salcevičs. Spēles rezultāts beidzot tika atklāts 15.minūtē, kad izgājienā pret vārtsargu izcēlās Klēģers. Pēc vārtu guvuma Latvija bija atguvusi enerģiju un mēģināja gūt vēl vienus vārtus, bet tas neizdevās, lai gan perioda priekšpēdējā minūtē Toms Bitmanis netrāpīja tikpat kā tukšos vārtos.

Foto

Otrajā trešdaļā starp abām komandām turpinājās līdzvērtīga un aktīva cīņa, bet 25.minūtē vairākumu realizēja Krūmiņš, kuram tā izmantošanai bija nepieciešamas tikai nepilnas trīs sekundes. Līdz Slovākijas valstsvienības atbildei gan nebija ilgi jāgaida, jo tikai 48 sekundes vēlāk pēc Krūmiņa kļūdas piespēlē izcēlās Kubovičs. Turpmākajās minūtēs kontrole pārgāja slovāku pusē, kuri radīja pāris bīstamas situācijas pie mājinieku vārtiem. Otrā perioda otrajā pusē vēl divas teicamas iespējas izcelties neizmantoja Bitmanis, kamēr ar gana draudīgiem uzbrukumiem atbildēja arī pretinieki. Laukumā bija divu spēkos līdzvērtīgu komandu cīņa, bet perioda priekšpēdējā minūtē Salcevičs ielaida vārtus no slovāku aizsardzības zonas, kad viltīgu metienu izdarīja Komačka.

Lai gan izskatījās, ka trešdaļa varētu noslēgties neizšķirti 2:2, lielisku un spēcīgu metienu 39 sekundes pirms pārtraukuma izpildīja Bulāns, raidot bumbiņu Slovākijas vārtu devītniekā.

Trešajā trešdaļā spēles ritējums palika nemainīgs, jo laukumā bija aktīva un aizraujoša cīņa. Veiksmīgāk šo periodu atkal sāka Latvija, jo mača 45.minūtē Rajeckis panāca 4:2. Tomēr arī šoreiz līdz pretinieku atbildei nebija ilgi jāgaida, jo pirmais pie atlēkušās bumbiņas bija Nehila, bet nedaudz vairāk kā minūti vēlāk laukuma saimnieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru – pretuzbrukumā pēc teicamas Toma Akmeņlauka piespēles savus otros vārtus mačā ar ātru metienu guva Klēģers.

Tomēr arī šoreiz Latvijas izlase pārsvaru nosargāt nespēja, jo 54.minūtē rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Ržezanina, bet trīs minūtes vēlāk viņš jau panāca 5:5. Pagarinājumā veiksmīgāki izrādījās slovāki, kuri prata izraut uzvaru.