Latvijas ekipāžām aizvadot neveiksmīgus pirmos braucienus, Ķibermanim desmitā, bet Melbārdim 14.vieta PK posmā

0 Komentāru
Latvijas ekipāžām aizvadot neveiksmīgus pirmos braucienus, Ķibermanim desmitā, bet Melbārdim 14.vieta PK posmā
Foto: LETA

Latvijas bobslejistu Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža pilotētie četrinieki sestdien Vistleras trasē Kanādā ieņēma attiecīgi desmito un 14.vietu Pasaules kausa (PK) trešajā posmā.

Pirmajā braucienā abas latviešu ekipāžas pieļāva kļūdas trases vidusdaļā, kā rezultātā Ķibermanis ieņēma 11.vietu, bet Melbārdis bija tikai 20.pozīcijā. Pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja brita Lemina Dīna vadītais četrinieks, kuram Ķibermanis zaudēja 0,47 sekundes, bet Melbārdis atpalika 0,69 sekundes.

Neveiksmīgais pirmais brauciens netraucēja Melbārdim droši kvalificēties otrajam braucienam, jo 21.rezultāta īpašnieks Beāts Hefti no Šveices latvietim zaudēja 0,31 sekundi. Tāpat neveiksmīgi pirmajā braucienā startēja arī spēcīgā vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas pirmajā braucienā bija tieši virs Melbārža.

Otrajā braucienā abas Latvijas ekipāžas parādīja ievērojamu progresu. Šobrīd traumētais Ķibermanis uzrādīja piekto ātrāko laiku, kas viņam divu braucienu summā ļāva pakāpties uz desmito pozīciju. Savukārt Melbārdis otrajā braucienā bija ceturtais ātrākais, posmā ieņemdams 14.pozīciju.

Uzvaru posmā izcīnīja krieva Aleksandra Kasjanova pilotētais četrinieks, kas pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā uzrādīja labāko laiku. Tikmēr pirmā brauciena uzvarētājs Dīns otrajā braucienā bija vien 11., krievam divu braucienu summā zaudējot 0,28 sekundes un ieņemot otro pozīciju. Savukārt trešais bija vācieša Niko Valtera četrinieks, kas Kasjanovam zaudēja 0,48 sekundes.

Dīns šajās sacensībās laboja ātruma rekordu bobslejā, jo trases beigu daļā viņa kamanu ātrums sasniedza 156,2 kilometrus stundās. Iepriekšējais rekords piederēja kanādietim Kristoferam Springam, kurš oktobrī treniņbraucienā vienā no trases nogriežņiem uzrādīja ātrumu 154,5 kilometri stundā.

Dīns pirmajā braucienā laboja arī 2010.gada olimpisko spēļu trases rekordu, kas tagad ir 50,66 sekundes.

Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Helviju Lūsi un Raivi Zīrupu Kasjanovam divu braucienu summā zaudēja 0,67 sekundes, kamēr Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Matīsu Mikni un Jānis Strengu no Krievijas pirmās ekipāžas atpalika 0,78 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trešā posma sacensībām līderis ar 601 punktu ir vācietis Johannes Lohners, kurš sestdien bija piektais. Otro vietu ar 577 punktiem ieņem Valters, bet trešajā pozīcijā ar 562 punktiem atrodams kanādietis Džastins Kripss, kurš šoreiz bija ceturtais.

Melbārdis ar 472 punktiem ir devītais, bet Ķibermanis ar 360 punktiem ieņem 12.pozīciju.

Posms Vistlerā bija pēdējais no trim Ziemeļamerikas etapiem, bet nākamās sacensības pēc divām nedēļām norisināsies Vinterbergā.

0 Komentāru