Latvijas bobsleja komanda par 200 000 eiro nopirkusi augstākās ”raudzes” kamanas

2 komentāri
Latvijas bobsleja komanda par 200 000 eiro nopirkusi augstākās ”raudzes” kamanas
Latvijas izlases kamanas (Foto: Vladislavs Proškins/F64 / F64)

Latvijas bobsleja komanda pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm no vāciešiem iegādājusies prototipu kamanām, kas šogad uzvarēja pasaules čempionātā gan divniekos, gan četriniekos, ceturtdien preses konferencē atklāja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Tāpat Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā. “Valsts mūs šajā pavasarī uzklausīja un piešķīra līdzekļus tehnikas atjaunošanai. Ir iegādāti trīs jauni bobi,” stāstīja Ekmanis. “Pirmās sajūtas ir, ka pirkumi sevi attaisnojuši. Ceru, tas būs milzīgs ieguvums olimpiskajām spēlēm. Tiesa, visu parādīs rezultāti sacensībās. Visas mūsu vajadzības tika apmierinātas teju 100% apmērā. Paldies valdībai.”

Latvijas izlase ieguvusi identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu. Katrs no abiem četriniekiem maksāja 100 000 eiro.

Ekmanis uzsvēra, ka pirms šīs sezonas Latvijas komanda tehnikas ziņā izlīdzinājusies ar spēcīgākajām komandām. “Tehnika ir tehnika, bet visu nosaka cilvēki. Visa atzinība bobsleja komandai par savu ziedošanos,” teica Ekmanis.

“Paldies valdībai par sagādātajām trim jaunajām rotaļlietām,” bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis teica par jaunajiem bobiem. “Bijām divu nedēļu treniņnometnē Norvēģijā. Notestējām jaunos bobus, ir arī pirmās atziņas. Kaut ko konkrētāk gan varēsim pateikt sezonas laikā. Ziemeļamerikā neko jaunu pamēģināt neizdosies, Eiropā gan eksperimentēsim un eksperimenti turpināsies līdz pat olimpiskajām spēlēm.”

TOP komentāri

 • 🇱🇻
 • Mareks Matisons
  +2 +2 0

  Mareks Matisons

  Kā frāze "tik liela nauda" korelē ar kopējo Bobslejs.lv budžetu. Domāju, ka tehnika nav nedz vienreizējas lietošanas, nedz arī pirmo reizi pirms Olimpiskās sezonas tiek iegādāta…
  Veiksmes bobsleja cilvēkiem!
  Tās emocijas un Valsts PR, ko spēj gūt šis federācijas sportisti - bobsleja un skeletona braucēji, neņemos novērtēt. Miljoni.
  Miljoni.
  Šajā gadījumā - atdeve no ieguldījuma ir izcila!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl