Latvijas biatlonisti pasaules čempionātā finišē 22.vietā 4×7,5 kilometru stafetē

1 komentārs
Latvijas biatlonisti pasaules čempionātā finišē 22.vietā 4×7,5 kilometru stafetē
AP/SCANPIX

Latvijas vīriešu biatlona valstsvienība sestdien pasaules čempionātā Pokļukā ieņēma 22.vietu 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās, tiekot apdzīta par apli, kamēr uzvarēja Norvēģija.

Pirmajā posmā Aleksandrs Patrijuks šaušanā guļus izmantoja vienu rezerves patronu, pēc šautuves esot 13.vietā, bet šaušanā stāvus viņam divi soda apļi un 21.vieta, nododot stafeti Edgaram Misem ar minūtes un 52,6 sekunžu atpalicību no Norvēģijas, kam sekoja Baltkrievija un Francija, kamēr Vācija bez soda apļiem posmu pabeidza pirms Latvijas.

Otrajā posmā Mise izmantoja vienu rezerves patronu šaušanā guļus, taču atkāpās uz 24.vietu trīs minūtes un 52,8 sekundes aiz līderes Norvēģijas, kas apsteidza Itāliju un Ukrainu.

Trešajā posmā Roberts Slotiņš izmantoja vēl trīs rezerves patronas, no kurām divas – šaušanā guļus, finišējot 22.vietā 27 komandu konkurencē, jo Latvija tika noķerta par apli, Andrejam Rastorgujevam trasē nedodoties.

Norvēģija pēc trešā posma tuvākos sekotājus – Ukrainas un Krievijas Biatlonistu savienības (SBR) komandas – apsteidza jau gandrīz par minūti.

Ceturtajā posmā Vetle Šostads Kristiansens atļāvās divreiz kļūdīties stāvus šaušanā, kopā ar Sturlu Holmu Lēgreidu un brāļiem Tarjeju un Juhannesu Tīngnēsu Bē izcīnot savai valstij desmito uzvaru pasaules čempionātos šajā disciplīnā.

Norvēģi ar astoņām kļūdām ugunslīnijā finišēja stundā 12 minūtēs un 27,4 sekundēs. Viņi par 33,1 sekundi apsteidza zviedrus, kuri izmantoja septiņas rezerves patronas, un par 50,9 sekundēm – SBR komandu, kas piecreiz kļūdījās šaušanā.

Ar vienu soda apli un 11  ‘pūdeļiem” ceturtā bija Francija, piektā bija Ukraina, kura visprecīzāk šāva, tikai četrreiz meklējot rezerves patronas, sestā – Itālija, kurai divi soda apļi un 14 “pūdeļi”.