Latvijas 3×3 basketbolisti olimpiskā turnīra trešajā mačā uzvar Ķīnu

2 komentāri
Latvijas 3×3 basketbolisti olimpiskā turnīra trešajā mačā uzvar Ķīnu
REUTERS/SCANPIX

Latvijas 3×3 basketbola komanda ar Agni Čavaru, Nauri Miezi, Kārli Lasmani un Edgaru Krūmiņu sastāvā svētdien Tokijas olimpiskā turnīra trešajā mačā ar 18:17 uzvarēja Ķīnu.

Pirmajā minūtē abas komandas apmainījās trīs punktiem, bet pēc tam vadībā ar 4:3 izvirzījās Latvija, soda metienu realizējot Lasmanim. Vēlāk sekoja Mieža tālmetiens, kas deva jau divtik lielu pārsvaru (6:3), bet turpinājumā metienu divu punktu vērtē iemeta arī Lasmanis – 8:3.

Pēc ķīniešu vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem un latviešu neprecīzajiem tālmetieniem abas komandas šķīra vairs tikai punkts (9:8), bet vēlāk rezultāts jau bija neizšķirts 10:10. Krūmiņa precīzais metiens ļāva atgūt vadību, bet Lasmanis nodrošināja plus divus punktus. Lasmanis pievienoja divus precīzus “sodiņus”, kas ļāva iegūt jau drošāku pārsvaru – 14:10.

Ilgo neprecīzo tālmetienu sēriju pārtrauca Lasmanis, kurš vēlāk panāca jau 17:12 Latvijas izlases labā. Ķīnieši atbildēja ar pieciem punktiem un pusminūti pirms spēles beigām panāca neizšķirtu 17:17. 18 sekundes pirms beigām precīzs no groza apakšas bija Miezis, kurš guva latviešiem uzvaras metienu.

Latvijas vienībā 11 punktus guva Lasmanis, četri bija Miezim, divi Krūmiņam, bet viens – Čavaram. Ķīnas izlasē ar 12 punktiem izcēlās Dziņcju Hu.

Latvijas izlase olimpiskajā turnīrā uzvarējusi divās no trim spēlēm un grupas fāzē pagaidām ieņem otro vietu.

Latvijas komanda bija neapšaubāma favorīte šajā spēlē. Sestdien latvieši ar 21:14 uzvarēja Poliju, bet ar 20:21 atzina Beļģijas pārākumu.

Ķīnieši sestdien ar 13:22 zaudēja Serbijai un ar 13:21 piekāpās Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienībai. Ķīna bija vienīgā izlase, kas sestdien zaudēja abos mačos.

Latvijas komanda pasaules rangā ir otrajā vietā, bet Ķīna tajā nav pārstāvēta, jo pasaules rangs tiek veidots pēc Pasaules tūres rezultātiem, kuras posmos ķīnieši nav piedalījušies.

Tāpat favorīti Latvijas basketbolisti būs mačā pret Japānu, kas sāksies plkst.16.25.

2 komentāri