1 komentārs

Augsti un vēl augstāki rezultāti ir sportiskās sacensības mērķis. Tos var sasniegt ar smagu darbu treniņos, koncentrējoties uz mērķi vai vienkārši lietojot neatļautas vielas. Taču sporta noteikumi aizliedz dopinga lietošanu, lai nodrošinātu visiem sportistiem vienādi godīgas sacensības. Pagājušā gada ietvaros Latvija tika atzīta par vienu no netīrākajām valstīm tieši dopinga lietošanā. 

Pērn dopinga lietošanā tika pieķerti deviņi Latvijas sportisti, kas procentuāli, uz visu sportistu skaitu Latvijā ir liels rādītājs. Pēc publiski pieejamās informācijas, pērn pozitīvās dopinga analīzes bija:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • pauerliftinga sportistam Austrim Šaicānam. Viņš gan atteicās veikt dopinga pārbaudi un ir diskvalificēts uz diviem gadiem. Tāpat piemērots naudas sods 1500 eiro apmērā;
  • hokejistam Vitālijam Pavlovam analīzēs konstatēta metilkeksanamīna klātbūtne, viņš diskvalificēts uz pusotru gadu;
  • hokejists Ralfs Freibergs pieķerts anabolisko steroīdu lietošanā, diskvalificēts uz diviem gadiem;
  • hokejistam Rūdolfam Maslovskim analīzēs konstatēta acetazolamīda esamība, viņam gan izteikts tikai brīdinājums;
  • biatlonists Edgars Piksons pieķerts norandresterona lietošanā, diskvalificēts uz diviem gadiem;
  • basketbolists Kristers Zeidaks lietojis marihuānu un anaboliskos steroīdus, diskvalificēts uz diviem gadiem;
  • basketbolists Roberts Stumbris pieķerts marihuānas lietošanā, diskvalificēts uz deviņiem mēnešiem.

Vēl viens ārzemēs pieķerts sportists attaisnots, bet devītais ir, kāds Latvijā pieķerts sportists, kura lietā nav pieņemts lēmums, tāpēc viņa vārds vēl netiek publiskots.

Latvijas Olimpiskās komitejas vadītājs Aldons Vrubļevskis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Es domāju, ka ziņa ir satraucoša, ziņa ir nepatīkama. Nekad nav labi būt labākajam no slikto gala, bet tajā pašā laikā uz šiem gadījumiem jāskatās – uz katru atsevišķi. Nav divu vienādu dopinga gadījumu, vai skandālu.

Sporta ziņu žurnālists Armands Puče norāda, ka dopinga lietošana norāda uz sportistu vieglprātīgo attieksmi pret saviem tiešajiem pienākumiem.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Man ir jāatzīst, ka mēs esam, viena no, dopinga ziņā, cīņā pret dopinga lietošanu viena no sakārtotākajām Eiropas valstīm. Šajā ziņā, lai sportisti nelolo cerības, ka viņi varēs Latvijā brīvi sērfot.

Hokeja komandas Rīgas Dinamo ārsts Āris Aivars 

Ļoti svarīgi ir tas, ka mums jāceļ sporta medicīnas prestižs un attieksme pret sporta medicīnu, jo es uzskatu, ka katrā komandā, katrā sporta veidā ir jābūt sporta ārstam, kas par šo lietu seko. Ne jau sportists pats zina, ko viņš varētu lietot un ko nevarētu, vai kāds terapeits, ģimenes ārsts vai traumatologs, pie kā viņš ir bijis uz konsultāciju.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl