Latvija lepojas! Martins Dukurs piekto reizi karjerā kļūst par pasaules čempionu

0 Komentāru
Latvija lepojas! Martins Dukurs piekto reizi karjerā kļūst par pasaules čempionu
Foto: LETA

Pasaules vadošais skeletonists Martins Dukurs svētdien piekto reizi karjerā un trešo gadu pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu.

Četru braucienu summā Martins Dukurs par 0,37 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungku. Pirmajos divos braucienos latvietis bija pārliecinoši ātrākais, iekrājot lielu handikapu, bet trešajā un ceturtajā braucienā topošais čempions bija ceturtais, kas gan neliedza uzvaru noturēt.

Martins Dukurs pirmās divas reizes par pasaules čempionu kļuva 2011. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes šo titulu izcīnīja iepriekšējās divās sezonās. Savu pirmo šāda veida trofeju latvietis ieguva tieši Kēnigszē trasē. M.Dukurs ir vienīgais sportists vēsturē, kuram par pasaules čempionu izdevies kļūt piecas reizes un tagad arī pirmais, kurš to paveicis trīs gadus pēc kārtas.

Foto: Martina Dukurs

Pēc piektdien aizvadītajiem pirmajiem diviem braucieniem Martins Dukurs par iespaidīgām 0,76 sekundēm bija priekšā krievam Ņikitam Tregubovam. Tomēr trešajā braucienā sestdienas rītā viņš uzrādīja tikai ceturto rezultātu un šī gada pasaules junioru čempions pietuvojās par 0,19 sekundēm.

Savukārt ceturtajā braucienā atkal Martins Dukurs nebija ļoti pārliecinošs, bet uzvaru noturēja. Pēc trešā brauciena tikai ceturtais bija Jungks, tomēr noslēdzošajā viņš apsteidza Tregubovu un vēl vienu krievu Aleksandru Tretjakovu, kurš 2014.gadā kļuva par olimpisko čempionu.

Tregubovs piekāpās Martinam Dukuram par 0,54 sekundēm, bet Tretjakovs – par 0,73 sekundēm.

Zīmīgi, ka ceturtajā braucienā Jungks bija 0,39 sekundes ātrāks par Martinu Dukuru.

0 Komentāru