21 komentārs
LATVIJA GAVILĒ! Mairis Briedis satriec Huku un izcīna WBC un IBO pasaules čempiona titulus
Foto: LETA

Sestdienas vakarā Dortmundē Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis uzvarēja bosniešu izcelsmes vācieti Marko Huku, izcīnot pasaules čempiona titulu Pasaules boksa padomes (WBC) un Starptautiskās boksa organizācijas (IBO) versijās.

Mairis Briedis ir pirmais Latvijas pasaules čempions! Visi trīs tiesneši atdeva uzvaru Latvijas bokserim – 116:111, 117:110 un 118:109. Šis neapšaubāmi ir fantastisks panākums Mairim un Latvijai. Tikai pāris dienas pirms cīņas septiņi Latvijas boksa eksperti nosauca TOP 5 lielākos Latvijas boksa sasniegumus – tagad tā ir vēsture, ko pārrakstījis Mairis Briedis!

Lai arī cīņa sākās diezgan piesardzīgi un Briedis vairāk pētīja pretinieka rīcību ringā, pirmā raunda beigās abi bokseri aktivizējās un latvietis sekmīgi trāpīja sitienu no apakšas. Cīņas laikā apstiprinājās jau iepriekš Latvijas sportista vairākkārt teiktais, ka Huks boksējas netīri, jo Vācijas pārstāvis vairākkārt pēc saķeršanās izpildīja sitienus pa Brieža pakausi. Otrajā raundā latvietis jau izpildīja vairākus sekmīgus taisnos sitienus, bet nākamajā trīsminūtē Huks izlaida vairākus sitienus, turklāt Briedis izskatījās ļoti pārliecinoši.

Foto

Ceturtajā raundā jau spēcīgu sitienu pa galvu saņēma Briedis, tomēr viņš ātri atguvās, kamēr Huks jau izskatījās nedaudz saguris, turklāt šīs trīsminūtes pašā noslēgumā Vācijas pārstāvis iesita pretiniekam ar elkoni. Uzreiz pēc tam latvietis atbildēja ar vairākiem sitieniem, norādot, ka arī viņš ir gatavs netīrai cīņai. Arī piektais raunds turpinājās Brieža zīmē, turklāt tā noslēdzošajās 30 sekundēs abi sportisti atkal bija ļoti aktīvi, veicot bīstamus sitienus, bet atkal veiksmīgāk šādos brīžos darbojās latvietis.

Arī cīņas turpinājumā Briedis būt turpināja būt aktīvāks par Huku, bet septītajā raundā latvietim atkal padevās pāris lieliski sitieni, kas sasniedza mērķi, tomēr uzreiz pēc tam Vācijas bokseris centās atbildēt ar pāris netīriem paņēmieniem. Lai arī astotajā raundā latvietis joprojām bija aktīvs, viņa pretinieks bija nedaudz atguvies un izskatījās pārliecinošāk. Vācijas sportists turpinājumā vairs neizskatījās tik saguris, tomēr arī Briedis vairs nebija tik kustīgs kā iepriekš, bet devītajā raundā nedaudz labāk jau izskatījās mājinieks.

Desmitajā raundā Briedis izdarīja vairākus spēcīgus sitienus pa Huka korpusu, jo pretinieka rokas aizsardzības pozīcijā bija pārāk augstu. Šī nogriežņa beigās latvietis veica nelielu ofensīvu, jo sāncensis arvien vairāk iesēdās aizsardzībā, kas deva iespēju vairāk uzbrukt. 11.raundā Latvijas bokseris turpināja uzbrukt ierastajā ritmā, kamēr Huks retu reizi atbildēja ar kādu bīstamu sitienu, taču vairākas reizes viņš sita Briedim pa pakausi.

Pēc punktiem Briedis bija drošs līderis, tāpēc Huks pēdējā raundā kaut kā centās mainīt cīņas ritējumu, cenšoties boksēties atklāti. Tomēr viņam tas neizdevās. Ik pa laikam latvietis gan arī uzņēmās pirmā numuru lomu un centās pārsteigt pretinieku, tomēr neviens no bokseriem nekrita, tāpēc bija jāgaida tiesnešu lēmums, kuri viņam piešķīra uzvaru.

TOP komentāri

 • Ieva
 • Svetlana
  +7 +7 0

  Svetlana

  Fantastiska cīņa! Varēja redzēt, ka ir grūti, noguris, bet...saņemas un pēdējos raundos parādījis, ka ir uzvarētājs!!!! Apsveicu! Turēju īkšķus!!!! :)))
 • Dace
  +6 +6 0

  Dace

  Malacis,Mairi!Tu esi Latvijas lepnums!Ne mirkli nešaubījos,ka uzvarēsi.PaldiesTev un visai tavai komandai par ieguldīto darbu!Tā turēt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl