Komentāri
Latvietis Edgars Caics kļuvis par pasaules čempionu galda hokejā
Galda hokejs jaunatklātajā Rīgas Jauniešu centrā bijušās Rīgas 44.vidusskolas telpās, kas tapis ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. (Ieva Čīka / LETA)

Latvijas pārstāvis Edgars Caics svētdien Čehijā kļuvis par pasaules čempionu galda hokejā, vēsta Latvijas Galda hokeja federācija.

Finālā Caics septiņu maču sērijā ar 4-3 uzvarēja savu galveno konkurentu Maksimu Borisovu no Krievijas.

Kopā prestižākajā “Open” klasē piedalījās 148 dalībnieki no 25 valstīm, un Caics pirms turnīra bija izlikts ar otro numuru, kamēr trešo numuru piešķīra Artim Sīlim.

Vispirms sestdien notika kvalifikācija, ko pārvarēja arī visi desmit Latvijas pārstāvji, iekļūstot starp 64 labākajiem dalībniekiem. Tur viņi tika sadalīti divās finālgrupās, no kurām katras grupas 16 labākie iekļuva izslēgšanas sacensībās jeb “play-off” un tur latviešu skaits bija samazinājies līdz pieciem.

1/16 finālā zaudēja Valts Smagars, Edgars Saulītis un Jevgēņijs Zaharovs, savukārt Caics un Sīlis tika galā ar saviem pretiniekiem, turpinājumā pārvarot arī astotdaļfinālu, bet ceturtdaļfinālā izlozes viņus saveda savā starpā. Sērijas uzvarētājs tika noskaidrots vien septītajā spēlē un arī tajā sākotnēji tika fiksēts neizšķirts 1:1, tomēr papildlaikā izcēlās Caics un Sīlis noslēgumā samierinājās ar septīto vietu.

Pusfinālā nākamajam uzvarētājam pretī stājās pasaules junioru čempions Oskars Henriksons no Zviedrijas un atkal Caics sērijā bija pārāks vien ar 4-3, bet finālā viņš pieveica arī līdzšinējo pasaules čempionu un pasaules ranga līderi Borisovu. Sērijā diezgan ātri ar 2-0 un 3-1 vadībā izvirzījās Borisovs, tomēr Caics spēja panākt līdzsvaru sērijā un jau trešo reizi vakarā aizvadīja septīto sērijas spēli, atkal uzvarot tikai pagarinājumā.

Iepriekš Caics šogad triumfēja Pasaules tūres kopvērtējumā un pērn bija labākais Eiropas čempionātā. Pirmdien latvietis kļūs par pasaules ranga līderi.

Lasi vēl