Latviete izcīna vēsturisku panākumu vienā no sarežģītākajiem pasaules izturības skrējieniem

Pievienot komentāru
Latviete izcīna vēsturisku panākumu vienā no sarežģītākajiem pasaules izturības skrējieniem
Foto: facebook.com/JungleMarathon

Džungļu ultramaratonā Brazīlijā – vienā no sarežģītākajiem pasaules izturības skrējieniem, triumfējusi Latvijas skrējēja Alma Vītola. 254 kilometrus garos distanci sportiste veica 56 stundās un 48 minūtēs, kas bija labākais rezultāts starp visām sievietēm.

Kaut sākotnēji ziņoja, ka sacensībās uzvarēja austrāliete Natālija Volasa, vēlāk apkopotajos rezultātos viņa atkrita uz ceturto vietu, bet pa uzvaru varēja priecāties Vītola, kura tuvāko konkurenti apsteidza par nepilnām divām stundām. Sieviešu konkurencē šogad startēja sešas sportistes, bet finišu sasniedza vien četras.

FOTO: skrējēju neviltotais prieks, šķērsojot finiša līniju

Vīru sacensībās bija lielāka konkurence – tajās skrējienu sāka 35 sportisti, bet finišu sasniedza 27 skrējēji, par uzvarētāju kļūstot vācietim Tomasam Vitekam. Zīmīgi, ka par Vītolu ātrāki bija tikai astoņi vīru sportisti.  CNN šo skrējienu atzinuši par visbīstamāko maratonu pasaulē. Šogad šajās sacensībās Vītola bija vienīgā Baltijas pārstāve.

VIDEO: Ieskaties kā Alma gatavojās iespaidīgajām sacensībām

Pirms sacensībām Alma sacīja, ka pilnībā maratonam nav iespējams sagatavoties – viena lieta fiziski būt gatavam, bet pavisam kas cits – pielāgoties mitrumam un karstumam, būs vismaz + 30 grādu un 7 dienu laikā būs jānoskrien 260 kilometri ar 10 kilogramu smagu mugursomu uz pleciem.

VIDEO: Džungļu maratona piektā etapa labākie momenti

Stage 5 (Long Stage) – Jungle Marathon 2015Here you can check the highlights from the stage 5, the long stage of Jungle Marathon 2015.Aqui você pode conferir como foi a etapa 5 da Jungle Marathon 2015.

Posted by Jungle Marathon on sestdiena, 2015. gada 10. oktobris

Šajā skrējienā drīkstēja piedalīties tikai 80 dalībnieki un Alma bija vienīgā no Baltijas. Pēc sportistes novērojumiem, Latvijā arvien vairāk cilvēku iesaistās skriešanas kustībā un arī piedalās dažādos maratonos, taču uzreiz iesācējiem nav ieteicams skriet vairākus kilometrus no vietas.