Komentāri
Latviešu cīkstoņi dosies uz pasaules čempionātu brazīliešu džiu-džitsu Lasvegasā

Latviešu sportisti, kuri nodarbojas ar džiu-džitsu, dosies uz pasaules čempionātu brazīliešu džiu-džitsu, kas no 24.-26. augustam notiks ASV pilsētā Lasvegasā.

Latvijas komandā iekļauti seši sportisti: Mareks Varnelis, Anda Lūciņa, Evita Bērziņa, Aleksandrs Blīns, Jānis Eisaks un Andrejs Maslovs, kurš vienlaicīgi pilda Latvijas izlases galvenā trenera funkcijas. Komandas vadītājs ir bijušais diplomāts, tagadējais uzņēmējs Rūdolfs Brēmanis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Brazīliešu džiu-džitsu ir cīņu sporta paveids, kura pamats ir cīņa parterā jeb uz zemes. Šajā sporta veidā atļauti gandrīz visa veida metienu tehnika, laušanas un žņaugšanas paņēmieni, bet nav sitienu. Šis sporta veids radās 20 gadsimtā un kā pamats šī sporta novirziena izveidei tika ņemts Džudo.

Iepriekš līdz šim neviens no Latvijas nekad nav startējis brazīliešu džiu-džitsu pasaules čempionātos, šie seši atlēti ar dalību šajos mačos savā veidā pārrakstīs ne tikai mūsu valsts, bet arī visas pasaules cīņu sporta vēsturi.

Teorētiski šis ir veterānu čempionāts jeb Masters grupas čempionāts, taču piebilde – ASV veterāns jau skaitās, sasniedzot 30 gadu vecumu, kas nozīmē, ka sacensībās piedalīsies principā visi tie labākie, kas piedalās “parastajā” pasaules čempionātā.

“Mūsu galvenais uzdevums cienīgi nostartēt, konkrētus mērķus neesam izvirzījuši. Par medaļām būs grūti cīnīties, jo konkurence patiešām ir nopietna, taču mēs esam gatavi pārsteigt,” norāda cīkstonis Maslovs.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl