Komentāri
Latviešu cīkstoņi dosies uz pasaules čempionātu brazīliešu džiu-džitsu Lasvegasā

Latviešu sportisti, kuri nodarbojas ar džiu-džitsu, dosies uz pasaules čempionātu brazīliešu džiu-džitsu, kas no 24.-26. augustam notiks ASV pilsētā Lasvegasā.

Latvijas komandā iekļauti seši sportisti: Mareks Varnelis, Anda Lūciņa, Evita Bērziņa, Aleksandrs Blīns, Jānis Eisaks un Andrejs Maslovs, kurš vienlaicīgi pilda Latvijas izlases galvenā trenera funkcijas. Komandas vadītājs ir bijušais diplomāts, tagadējais uzņēmējs Rūdolfs Brēmanis.

Foto

Brazīliešu džiu-džitsu ir cīņu sporta paveids, kura pamats ir cīņa parterā jeb uz zemes. Šajā sporta veidā atļauti gandrīz visa veida metienu tehnika, laušanas un žņaugšanas paņēmieni, bet nav sitienu. Šis sporta veids radās 20 gadsimtā un kā pamats šī sporta novirziena izveidei tika ņemts Džudo.

Iepriekš līdz šim neviens no Latvijas nekad nav startējis brazīliešu džiu-džitsu pasaules čempionātos, šie seši atlēti ar dalību šajos mačos savā veidā pārrakstīs ne tikai mūsu valsts, bet arī visas pasaules cīņu sporta vēsturi.

Teorētiski šis ir veterānu čempionāts jeb Masters grupas čempionāts, taču piebilde – ASV veterāns jau skaitās, sasniedzot 30 gadu vecumu, kas nozīmē, ka sacensībās piedalīsies principā visi tie labākie, kas piedalās “parastajā” pasaules čempionātā.

“Mūsu galvenais uzdevums cienīgi nostartēt, konkrētus mērķus neesam izvirzījuši. Par medaļām būs grūti cīnīties, jo konkurence patiešām ir nopietna, taču mēs esam gatavi pārsteigt,” norāda cīkstonis Maslovs.

Lasi vēl