Komentāri

Latvijas labākais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien Norvēģijā aizraujošā cīņā ar konkurentiem izcīnīja Eiropas čempiona titulu.

Plēsnieks svara kategorijā līdz 105 kilogramiem sacensību sākumā bija viena soļa attālumā, lai paliktu bez rezultāta, tomēr raušanā viņš tika pie rezultāta pēdējā mēģinājumā, bet grūšanā palika nepārspēts, izcīnot arī uzvaru summā.

Pērnā pasaules čempionātā bronzas medaļu ieguvušais Latvijas svarcēlājs raušanā pacēla 177 kilogramus, bet grūšanā viņš tika galā ar 226 kilogramu smagu stieni, kas summā viņam deva 403 kilogramus. Grūšanā Plēsnieks atkārtoja valsts rekordu, ko sasniedza pērn pasaules čempionātā.

VIDEO: Plēsnieka trešais mēģinājums grūšanā


Tikpat summā pacēla arī polis Arkadiušs Mihaļskis, taču tā kā viņš bija par 600 gramiem smagāks nekā latvietis, tad zelta medaļu ieguva Plēsnieks. Mihaļskis raušanā un grūšanā pacēla identiskus smagumus kā Latvijas sportists, kurš grūšanā ieguva arī mazo zelta medaļu.

Tikmēr bronzas godalgu ieguva Simons Martirosjans no Armēnijas, kurš ar 182 kilogramiem bija otrs labākais raušanā, bet grūšanā viņš pievarēja vien 220 kilogramu smagu stieni.

Plēsniekam sacensības sākās neveiksmīgi, jo pirmie divi mēģinājumi ar 175 kilogramus smagu stieni bija neveiksmīgi. Viņš abas reizes nespēja nofiksēt stieni virs galvas, nemaz netiekot pie iespējas piecelties kājās. Atlikušajā mēģinājumā Plēsnieks izgāja uz risku un diezgan droši pacēla 177 kilogramus, kas tobrīd pēc pirmās disciplīnas viņam deva piekto vietu. Savukārt grūšanā Latvijas sportists bija ļoti pārliecinošs, jo vispirms pacēla 217 un 222 kilogramus, bet pēc tam arī uzvarai nepieciešamo 226 kilogramu smagumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl