Latvieši Somijā gatavojas Baltijas kausa posmam kalnu slēpošanā

Komentāri
Latvieši Somijā gatavojas Baltijas kausa posmam kalnu slēpošanā

14.martā Somijas pilsētā Pihē, aptuveni 1000 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Helsinkiem, tiks dots starts 3.Baltijas kausa posmam kalnu slēpošanā. Gandrīz 200 sportistu no 7 valstīm nedēļas garumā sacentīsies 4 disciplīnās – Super gigantā, Alpu kombinācijā, slalomā un milzu slalomā.

Pirmais Baltijas kausa posms risinājās novembrī Lietuvā, Druskininku hallē Snow arena, bet otrais posms notika Siguldā Kaķīškalnā. Pēc šiem posmiem Baltijas kausa kopvērtējumā Elites grupā sievietēm pirmajā vietā atrodas Evelīna Gasūna, bet vīriešu elitē pirmajā vietā ir Miks Zvejnieks.

Svētdien sportisti veica Super giganta oficiālos treniņus, kuri risinājās sarežģītos laika apstākļos, jo kalna augšpusi klāja bieza migla.

Sāpīgu kritienu piedzīvoja viena no sacensību favorītēm Liene Bondare, kura trasē devās pirmā un biezajā miglā pazaudēja kontaktu ar kalnu un ietriecās trases norobežojumā.

Pēc šī negadiījuma Liene devās uz slimnīcu, bet nopietnas traumas netika konstatētas un viņa cer rīt startēt.

Video

Rīt pieaugušies sacentīsies Super gigantā un Alpu kombinācijā. Pēc Baltijas kausa posma, tur pat Pihē risināsies arī FIS sacencības, kurās piedalīsies aptuveni 100 sportisti, to skaitā arī Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš šogad kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kurš pasaules kausa posmā ierindojās TOP30.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl