Latvieši Kleistos izcīna uzvaras Pasaules kausa posmā jāšanas sportā

Pievienot komentāru
Latvieši Kleistos izcīna uzvaras Pasaules kausa posmā jāšanas sportā
Foto: LJF.LV

Sestdien Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas sacensībās jāšanas sportā uzvaras atsevišķos maršrutos izcīnīja Tija Alise Jurjāne ar zirgu Gracio un Ģirts Bricis ar Barletta.

Maršrutā Nr. 4 ar 120/125 cm augstiem šķēršļiem 6/7 gadus veciem zirgiem uzvaru izcīnīja Latvijas sportiste Tija Alise Jurjāne ar pašai piederošo zirgu Gracio. Otrajā vietā Kristaps Neretnieks ar Chippendale. Bet godalgoto sportistu skaitu noslēdza Mārīte Pinte ar Lakardo sestajā vietā.

Maršrutā Nr. 5, akumulācijas sacensībās uz laiku ar džokeri (130 cm), uzvaru izcīnīja Latvijas jātnieks Ģirts Bricis ar sev un Aleksandram Vasiļjevam kopīgi piederošo zirgu Barletta, ar kuru guva uzvaru jau vakar maršrutā Nr. 2. Trešajā vietā Linda Ansule ar Lemonu, piektais – Sergejs Klokovs ar Delfins.

Tija Alise Jurjāne:

”Kādreiz apsolīju saviem zirgiem, ka kaut kad, kad kādam no tiem skanēs Latvijas himna, es piešķiršu nedēļu ilgas brīvdienas mūsu mājās, zaļā pļavā. Nezin kāpēc no rīta, pošoties uz Kleistiem, klusībā dungoju Latvijas himnu. Un apbrīnojamā kārtā izdevās uzvarēt. Mani ļoti iedrošināja un atbalstīja citi mūsu sportisti, pilnā sastāvā bija ieradusies mana komanda – Baltic Equestrian Team, un, galvenais – bija atbraucis tētis. Ļoti daudz man palīdzējis tas, ka gandrīz gadu trenējos Lietuvas sporta klubā Audruvis, kur man kā treneri palīdz brāļi Mats un Kristups Petraiši.”

Ģirts Bricis:

”Visi zirgi, ar kuriem startēju šajās sacensībās, man ir salīdzinoši nesen un attiecīgi – ar nelielu sacensību pieredzi. Barletta ir fantastisks, centīgs un drošs zirgs, ar kuru šādu maršrutu spētu veiksmīgi izlekt arī mazāk pieredzējušāki jātnieki. Rezultāti liecina, ka esmu labi sagatavojis zirgu maršrutos ar 130 līdz 140 cm augstiem šķēršļiem. Kopā šajās sacensībās esmu izcīnījis jau trīs uzvaras, ņemot vērā arī maršrutu piecus gadus veciem zirgiem. Šajās Pasaules kausa posma sacensībās startē daudzi labi zirgi un prasmīgi jātnieki, un par katru godalgoto vietu ir krietni jāpacīnās. Ir patīkami startēt starptautiskās sacensībās savā valstī, īpaši tad, ka tu kā sportists jūti, ka organizētāju komanda strādā sportistiem, kuri ir šī pasākuma galvenās personas. Ir labi justies gaidītam un redzēt, ka par tevi rūpējas, jo jātnieki ar saviem zirgiem un sacensību ir tie, kas gādā prieku skatītājiem.”

Sacensības turpināsies svētdien, kad galvenajā, Grand Prix maršrutā ar 160 cm augstiem šķēršļiem sportisti cīnīsies par punktiem PK ieskaitē un kvalifikācijai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm 2016. gadā.