Latiševa-Čudare uzlabo personīgo rekordu un pārvar PČ priekšsacīkstes

Pievienot komentāru
Latiševa-Čudare uzlabo personīgo rekordu un pārvar PČ priekšsacīkstes
Foto: REUTERS/ SCANPIX

Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare svētdien ar ievērojami uzlabotu personīgo rekordu pārvarēja priekšsacīkšu kārtu Londonā notiekošā pasaules čempionāta 400 metru distancē.

Latvijas sportiste savā skrējienā finišēja trešajā vietā ar rezultātu 51,37 sekundes. Viņa savu personīgo rekordu uzlaboja par 0,43 sekundēm.

Skrējienā uzvaru ar rezultātu 51,09 sekundes guva Zambijas sportiste Kabange Mupopo, kamēr otrā palika Šerika Džeksone no Jamaikas.

Pusfinālu automātiski sasniedza katra skrējiena trīs labākās sportistes, bet vēl sešas tur iekļūs pēc uzrādītajiem rezultātiem.

Latiševa-Čudare jūlijā parūpējās par pārsteigumu, triumfējot Eiropas U-23 čempionāta 400 metru distancē. Latviete finālā distanci veica 52,00 sekundēs, bet priekšsacīkstēs viņas laiks bija 51,80 sekundes, tādējādi tika izpildīts pasaules čempionāta normatīvs. Šis arī bija viņas līdzšinējais personīgais rekords.

Latiševa-Čudare tagad kļuvusi par otro visu laiku ātrāko Latvijas skrējēju 400 metros, atpaliekot vienīgi no Vinetas Ikaunieces, kura 1988.gadā stadiona apli veica 50,71 sekundē.

Pusfināls šajā disciplīnā risināsies pirmdienas vakarā.

Aizpērn pasaules čempionātā Pekinā Latiševa-Čudare viņa ar personīgo rekordu 52,17 sekundes ieņēma 30.vietu, nepārvarot priekšsacīkšu kārtu, pērn Eiropas čempionātā ar 53,11 sekundēm latviete bija 20.pozīcijā, bet Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs finišēja ar rezultātu 53,08 sekundes, sacensības noslēdzot 45.vietā.

Lasi vēl