Komentāri
Latiševa-Čudare iekļūst pasaules Universiādes pusfinālā 200 metru distancē
Foto: LETA

Latvijas sprintere Gunta Latiševa-Čudare piektdien pārliecinoši kvalificējās pasaules Universiādes vieglatlētikas sacensību 200 metru distances pusfinālam, bet finālsacensībās trīssoļlēkšanā iekļuva Santa Matule un Māra Grīva.

Latiševa-Čudare priekšskrējienos distanci veica 22,93 sekundēs, pārliecinoši uzvarot savā skrējienā un uzrādot labāko rezultātu starp visām dalībniecēm.

Ar šādu rezultātu Latvijas sprintere būtu pirmajā desmitniekā pasaulē, taču 200 metri tika veikti 2,2 metri sekundē pavējā.

Otrā rezultāta īpašniece Agata Beata Forkaševiča uzrādīja par 0,75 sekundēm vājāku rezultātu.

Tikmēr Anna Paula Auziņa priekšskrējienā pusapli veica 24,49 sekundēs, uzrādot dalītu 21.rezultātu, bet pusfinālā neiekļūstot.

Pusfināli norisināsies piektdien.

Latiševa-Čudare jūlijā parūpējās par pārsteigumu, triumfējot Eiropas U-23 čempionāta 400 metru distancē. Savukārt pasaules čempionātā viņa 400 metros izcīnīja augsto 12.vietu

Latiševai-Čudarei Universiādē bija paredzēts arī starts 400 metru distancē, taču tajā viņa nepiedalījās.

Tikmēr finālsacensības trīssoļlēkšanā sasniegušas Santa Matule un Māra Grīva, kuras ar attiecīgi 12,99 un 12,83 metru tālu lēcieniem ieņēma septīto un 11.vietu kvalifikācijā.

Finālsacensības trīssoļlēkšanā norisināsies svētdien.

Savukārt peldēšanā 50 metros brasā Nikolajs Maskaļenko ar 28,32 sekundēm ieņēma 20.vietu, bet Valts Feldbergs ar 29,46 sekundēm bija 43.pozīcijā, Latvijas pārstāvjiem pusfinālā neiekļūstot.

Tikmēr galda tenisā vienspēlēs Gints Eihmanis grupu turnīra mačā izcīnījis uzvaru trīs setos, Leonīnds Maslovs vinnēja piecos setos, bet Jevgēņijs Gmiraks cieta zaudējumu trīs setos. Savukārt dāmu konkurencē Viktorija Majorova un Vineta Belanoviča cieta zaudējumu trīs setos.

Pasaules Universiāde ilgs līdz 31.augustam, bet Latvijas pieteikumā ir 71 atlēts no 15 augstskolām. Šī ir pirmā reize, kad delegācijas sastāvā ir trīs komandu sporta veida izlases.

Latvijas studenti startēs basketbolā, džudo, galda tenisā, paukošanā, peldēšanā, vieglatlētikā, sporta vingrošanā un volejbolā. Sacensībās kopā akreditētas 146 valstis un vairāk nekā 10 000 atlēti.

Pirms diviem gadiem Dienvidkorejā Latvijas sportisti izcīnīja trīs medaļas – sudraba godalgas tika augstlēcējai Madarai Onužāne un šķēpmetējai Līnai Mūzei, bet bronzu ieguva šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, kurš gadu vēlāk tika kronēts par Eiropas čempionu.

Lasi vēl