Labas ziņas! Valdība plāno atbalstīt Zviedrijas un Latvijas kandidēšanu uz olimpisko spēļu rīkošanu

0 Komentāru
Labas ziņas! Valdība plāno atbalstīt Zviedrijas un Latvijas kandidēšanu uz olimpisko spēļu rīkošanu
RIA/LETA

Ministru kabinets plāno atbalstīt Zviedrijas un Latvijas kandidēšanu uz ziemas olimpisko spēļu rīkošanu 2026.gadā, liecina izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvais ziņojums.

Kā iepriekš ziņots, Stokholmas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanas komiteja izteikusi Latvijai piedāvājumu bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” rīkot olimpiskās sacensības bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā. Zviedrijā šo sacensību rīkošanai nav piemērotas sporta bāzes.

Arī Latvijas Nacionālā sporta padome konceptuāli atbalstīja Latvijas iesaisti procesā, kura laikā Zviedrija plāno kandidēt 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanā, paredzot, ka bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības tiks rīkotas Siguldā.

IZM sagatavotais protokola lēmuma projekts paredz, ka valdība konceptuāli atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Siguldas novada pašvaldības un SIA “Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda”” sadarbībā ar Zviedrijas partneriem piedalīšanos procesā, lai iegūtu tiesības rīkot 2026.gada Ziemas olimpiskās spēles Zviedrijā. Plānots, ka Ziemas olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensības tiktu rīkotas Siguldā.

No IZM priekšlikuma izriet, ka bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” līdz šā gada 15.septembrim veiks priekšizpēti par iespēju pielāgot bobsleja un kamaniņu trasi Ziemas olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību sarīkošanai un ar to saistītajām provizoriskajām izmaksām.

Tāpat IZM sadarbībā ar LOK, Siguldas novada pašvaldību un, ja nepieciešams, iesaistot citas ministrijas un valsts iestādes, sagatavos un līdz šā gada 31.oktobrim Ministru kabinetā iesniegs pasākumu plānu kandidēšanas procesam laika posmā līdz 2019.gada septembrim, norādot arī tā provizoriskās īstenošanas izmaksas.

Ja pēc veiktās priekšizpētes tiks secināts, ka trasi “Sigulda” ir iespējams pielāgot Ziemas olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību sarīkošanai, un, izvērtējot provizoriskās izmaksas, tas tiek atzīts par lietderīgu, tiks sagatavots un līdz 2019.gada 31.martam valdībā iesniegts pasākumu plāns, kas būtu īstenojams laika posmā līdz 2026.gadam.

Valdība arī lems par apropriācijas pārdali, lai novirzītu 264 371 eiro priekšizpētes veikšanai un citu ar bobsleja kamaniņu trases “Sigulda” attīstību saistītu izmaksu segšanai.

Jautājums par valsts finansiālo atbalstu 2019.gadā Stokholmas kandidēšanas procesā par tiesībām rīkot 2026.gada Ziemas olimpiskās spēles tiks skatīts 2019.gada budžeta ietvarā.
0 Komentāru