Komentāri
Labas ziņas skriešanas fanātiķiem! Biķernieku trases mežā atklāta skriešanas taka
Foto: bksb.lv

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku trases apkārtnē esošajos mežos otrdien tika atklāta nomarķēta skrējēju taka, informē CSDD.

Viens no iemesliem, kāpēc tika izvēlēta tieši šī vieta, bija “Latvijas fakti” veiktā pētījuma rezultāti, kas parādīja, ka tuvumā esošā Mežciema iedzīvotāji ir aktīvi sportotāji un labprāt dodas to darīt arī uz tuvumā esošo Biķernieku trasi.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem gandrīz visi pētījuma dalībnieki (91%) ir apmierināti ar dzīvi savā apkaimē. Savukārt vairums Biķernieku trases apkārtnē dzīvojošo iedzīvotāju trases esamību savā apkaimē novērtē pozitīvi – divas trešdaļas respondentu (65%) pauduši pozitīvu viedokli un tikai 8% pauduši noraidošu attieksmi pret tās atrašanos viņu dzīvesvietas apkaimē.

Pētījums atklāj, ka Biķernieku trase un tās komplekss ir uzskatāma par nozīmīgu aktīvās atpūtas vietu vietējiem apkārtnes iedzīvotajiem – saskaņā ar aptaujas rezultātiem vairāk kā divas trešdaļas respondentu (68%) ir atzinuši, ka paši vai kāds no viņu ģimenes locekļiem pēdējo 12 mēnešu laikā tās teritorijā ir pastaigājušies vai atpūtušies pie dabas, 62% ir veikuši fiziskās aktivitātes, 43% ir apmeklējuši kādu no trasē rīkotajiem pasākumiem, trešā daļa (36%) ir apmeklējuši CSDD Rīgas Motormuzeju un 21% slēpojuši. Tikai 14% aptaujāto ir atzinuši, ka pēdējā gada laikā Biķernieku trase un/vai muzejs nav apmeklēti.

“Arvien vairāk iedzīvotāji izvēlas Biķernieku trasi par savu skriešanas un velotreniņu vietu. Redzot, ka skrējēji cenšas skriešanai izmantot autotrases nomales zālienu un trasē ir sastopami velobraucēji ne tikai ar šosejas velosipēdiem, bet arī ar MTB velosipēdiem, mums radās ideja par šiem skrējējiem un velobraucējiem piemērotu trašu izveidi ārpus Biķernieku autotrases apļa,” izteicās trases direktors Aivars Aksenoks.

Skriešana takas garums ir trīs kilometri.To varēs izmantot arī tad, kad trasē notiks sacensības vai kāds cits pasākums.

Lasi vēl