Labākie vindsērfinga burātāji tiekas Ķīšezera ūdeņos, lai cīnītos par EČ titulu

Pievienot komentāru
Labākie vindsērfinga burātāji tiekas Ķīšezera ūdeņos, lai cīnītos par EČ titulu
Publicitātes foto

No trešdienas, 22.augusta līdz nedēļas nogalei Rīgā, Ķīšezerā pulcēsies aptuveni 70 vindsērfinga burātāji no 15 valstīm, lai četru dienu garumā cīnītos par Eiropas čempiona titulu Raceboard klasē.

Sacensībām savu dalību pieteikuši sportisti no četrpadsmit Eiropas valstīm un pat tālās Argentīnas.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs 17 dalībnieki, tai skaitā pasaules čempione Raceboard klasē, Atēnu un Sindejas olimpisko spēļu dalībniece Vita Matīse, Eiropas čempione, Atlantas un Barselonas olimpisko spēļu dalībniece Ilona Grīnberga, vairākkārtējs starptautiskas godalgas guvušais veterans Gunārs Rozenbergs un citi.

Trešdien sākas reģistrācija sacensībām, bet pirmais starts tiks dots ceturtdien pl.13:00. Savukārt svinīgā sacensību atklāšanas ceremonija notiks ceturtdien pēc dienas braucieniem pl. 19:00. Gaidāmajām sacensību dienām vēja prognoze Ķīšezerā ir visai raiba, bet noteikti sacensībām atbilstoša.

Pēdējo reizi šāda mēroga pasākums Ķīšezerā bija pirms diviem gadiem, kad Burāšanas Klubs 360 ieguva tiesības organizēt Pasaules čempionātu Raceboard klasē.

Starptautiskās  vindsērfinga asociācijas ģenerālsekretārs Keri Viljamss (Ceri Williams) norādījis, ka Raceboard flotei Latvijā ir augsta popularitāte un uzslavēja arī sacensību organizēšanas kvalitāti.

Piektdien paralēli Eiropas čempionātam septīto gadu pēc kārtas Ķīšezerā norisināsies Baltic Challenge Cup vairākās vējdēļu klasēs, tai skaitā bērnu un jauniešu Techno293 klasē un šogad pirmo reizi arī ātrākajā no visām – Formula Windsurfing klasē. Šīs sacensības norisinās katru gadu augusta beigās, un šis gads nebūs izņēmums. Brīvdienas ezerā un Burāšanas Klubā 360 būs ļoti aktīvas, ezers iepretī Klubam 360 mudžēs no dēļiem un burām.

”Mums ir gana liela pieredze starptautiski nozīmīgu sacensību organizēšanā, par ko liecina jau septīto gadu notiekošais Baltic Challenge Cup, 2016.gadā organizētais Pasaules Čempionāts Raceboard Masters un vairākas citas sacensības, un katru reizi mēs apliecinām kā sev, tā citiem, ka Ķīšezers un mūsu burāšanas bāze ir lieliska vieta, kur organizēt augsta līmeņa starptautiskas sacensības,” saka sacensību organizators, Burāšanas Kluba 360 bērnu un jauniešu treneris Māris Birzulis.

Jāatzīmē, ka sacensības notiek ar Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta, kā arī Latvijas zēģelētāju savienības atbalstu. Tehniski sacensībām palīdz norisināties veikals Burusports, Latvijas slēpošanas federācija, Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” un citi.