Kuldīgā atklāts 135 tūkstošu eiro vērtais parkūra laukums

14 komentāri
Kuldīgā atklāts 135 tūkstošu eiro vērtais parkūra laukums
Foto: Eduards Dambergs

Kuldīgas pilsētas estrādē atklāts parkūra laukums, kura izveide izmaksājusi gandrīz 135 000 eiro.

Parkūra laukums būs paredzēts bērniem no 12 gadu vecuma un jauniešiem. Laukumu veido dažādi aprīkojuma elementi. Lielā metāla arka būs paredzēta līdzsvara treniņiem, lai bērni varētu karāties, lēkāt un kāpelēt. Parkūra multifunkcionālais komplekts, kas veido karkasa tipa labirintu un vairākas vertikālas sienas dažādos augstumos, paredzēts skriešanai augšup un iespējai atsperties dažādu triku veikšanai. Vēl laukumā uzstādīts lēkšanas stienis un siena, rāmji vingrošanai un līšanai, ka arī citi šķēršļi līdzsvara un precizitātes treniņiem.

Laukums nodrošināts ar triecienus absorbējošu segumu, kas mīkstina kritienus, kā arī dažādu rotaļu laukuma inventāru – bumbām, tīklu, kāpelēšanas iekārtu, piramīdu, alpīnistu kubu. Pie laukuma izveidots informatīvais stends, uz kura attēlotas parka iekārtas un QR kodi ar internetā pieejamām video instrukcijām, lai laukuma apmeklētāji var apskatīt padomus, kā pareizi izmantot aprīkojumu. Pie parka izveidotas arī velosipēdu novietnes.

Parkūra laukums izveidots, īstenojot projekta Bērnu rotaļu laukumi un labiekārtojums estrādes parkā, Kuldīgā, Kuldīgas novadā piekto kārtu. Vēl paredzēts uzstādīt basketbola grozus un izveidot bērnu rotaļu laukumu Ķirbītis bērniem no sešu līdz līdz desmit gadu vecumam, kā arī jauniešu atpūtas vietu Čalotava. Projekta autors ir SIA Diānas Zalānes projektu birojs. Būvnieks ir SIA Fixman. Laukuma izveide izmaksājusi gandrīz 135 000 eiro. Laukuma atklāšanas pasākumā parkūra entuziasti rādīs paraugdemonstrējumus un dažādus trikus. Arī interesenti varēja iesaistīties un izmēģināt savus spēkus.