Kukša: Nākamajā mačā iesim ar lielākām emocijām un spēlēsim uz visu banku

2 komentāri
Kukša: Nākamajā mačā iesim ar lielākām emocijām un spēlēsim uz visu banku
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Latvijas vīriešu handbola izlases vārtsargam Edgaram Kukšam Eiropas čempionāta pirmajā spēlē bija svarīgi atsist pirmās bumbas un iejusties mačā, pēc cīņas secina handbolists.

Latvijas vīriešu handbola izlase savā vēsturiskajā pirmajā Eiropas čempionāta finālturnīra mačā ceturtdienas vakarā ar 22:33 piekāpās čempionei Spānijai.

“Nedaudz žēl, ka zaudējām ar tik lielu starpību. Beigās rezultāts nebija tāds, kā izskatījās spēle pirmajā puslaikā. Ar vārtsarga maiņu pret laukuma spēlētāju, centāmies samazināt rezultātu, līdz ar to bija pāris lieki ielaisti vārti,” pēc dueļa sarunā ar Latvijas Handbola federāciju pauda Kukša.

Mača ievadā Kukša pāris reizes glāba Latviju no vārtu zaudējuma, kas latviešiem ļāva izvirzīties vadībā.

“Bija svarīgi atsist pirmās bumbas un ieiet spēlē. Pēc tam nebija nekāda stresa. Bija emocijas un tikām uz maza viļņa, bet beigās nedaudz palaidāmies. Iespējams, otrā puslaika otrajā pusē sākām pagurt un pieļāvām tehniskās kļūdas. Tik, cik spēki bija ar pirmajiem desmit spēlētājiem, tik bija,” skaidroja Kukša.

“Gaidīju daudz ko grūtāku, taču ielaidu arī vieglus metienus. Varbūt beigās pārgriezu galvā pārāk daudz domas,” secināja Kukša.

Viņaprāt, sekmīgi aizvadītais pirmais puslaiks komandai devis pārliecību par tās spēkiem.

“Nākamajā mačā iesim ar lielākām emocijām un spēlēsim uz visu banku, lai uzvarētu. Nevajag daudz domāt par rezultātu un vajag būt apmierinātiem. Bija kļūdas, bet bija arī daudz labu lietu,” teica Kukša.

Grupas pirmajā spēlē Vācija tikai otrajā puslaikā salauza Nīderlandes komandas pretestību – 34:23 (15:13).

Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta sestdien pret Nīderlandi (plkst.17) un pirmdien pret Vāciju (plkst.19.15).

Latvijas nacionālā izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā cīnās pirmo reizi vēsturē. Kvalifikācijas turnīrā Uščina vadītā komanda spēlēja sestajā grupā, kurā sešās spēlēs izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja divus zaudējumus, apsteidzot gan Nīderlandi, gan Igauniju, bet pirmo vietu atstājot Slovēnijai.

2 komentāri