Kubietis Mihains Lopess kļūst par četrkārtēju olimpisko čempionu grieķu-romiešu cīņā

0 Komentāru
Kubietis Mihains Lopess kļūst par četrkārtēju olimpisko čempionu grieķu-romiešu cīņā
AFP/SCANPIX

Kubietis Mihains Lopess Nuņjess pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs kļuva par pirmo cīkstoni vīriešu sacensībās, kurš izcīnījis četras olimpiskās zelta medaļas.

38 gadus vecais Lopess, kurš spēļu atklāšanā nesa Kubas karogu jau trešajās spēlēs pēc kārtas, grieķu-romiešu sacensību finālā svara kategorijā līdz 130 kilogramiem uzvarēja gruzīnu Jakobi Kadžaju ar 5:0.

Viņš iepriekš jau triumfēja 2008., 2012. un 2016.gada spēlēs. Lopesa rēķinā ir arī pieci pasaules čempiona tituli.

“Jūtos laimīgs un lepns, ka esmu labākais pasaulē un rakstu vēsturi. Man ir bijusi ilga karjera, smagi strādājot, lai sasniegtu šos mērķus un šo rekordu,” viņš sacīja žurnālistiem. “Šis rekords šodien man ir liels sasniegums, jo esmu saskāries ar labākajiem un varu lepoties.”

Lopesa panākums nozīmē, ka viņš ir apsteidzis krievu Aleksandru Kareļinu, kurš no 1988. līdz 2000.gadam trīs reizes ieguva zelta medaļu un vienu reizi – sudrabu.

Sieviešu sacensībās četras zelta medaļas no 2004. līdz 2016.gadam svara kategorijās līdz 58 un 63 kilogramiem izcīnīja japāņu brīvās cīņas pārstāve Kaori Ičo.

Kubas prezidents Migels Diass-Kanels nekavējoties apsveica Lopesu.

“Viņš man zvanīja, lai apsveiktu mani ar šo rezultātu. Tas man bija ļoti svarīgs zvans, atzīmējot  atbalstu man. Un tajā pašā laikā es jūtos lieliski, cīnoties par savu valsti,” teica Lopess.

Kubietis, kurš 2004.gada Atēnās izcīnīja arī sudrabu svara kategorijā līdz 120 kilogramiem, neizslēdz iespēju cīnīties arī nākamajās spēlēs Parīzē 2024.gadā, kad viņam būs 41 gads.

“Es nevienam nevēlos teikt jā vai nē, bet tajā pašā laikā visiem, ka Mihains ir dzīvs,” viņš piebilda.

Bronzas medaļu medaļu šajā svara kategorijā Tokijā ieguva turks Riza Kajālps un Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienības dalībnieks Sergejs Semjonovs.

Šī Kubai uz cīņas paklājiem bija laba diena, jo grieķu-romiešu cīņā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem uzvarēja cits Kubas pārstāvis Luiss Alberto Orta Sančess. Viņš finālā ar 5:1 pieveica divkārtējo pasaules čempionu japāni Keničiro Fumitu.

Bronzas medaļu ieguva Ķīnas sportists Sailike Valihaņs un OKR cīkstonis Sergejs Jemeļins.

Tā bija vēsturiska diena arī Vācijas cīkstonei Alīnei Roterei-Fokenai kura izcīnīja olimpiskās čempiones titulu brīvās cīņas sacensībās svara kategorijā līdz 76 kilogramiem.

Savās karjeras pēdējās sacensībās Rotere-Fokena finālā ar 7:3 pārspēja pieckārtējo pasaules čempioni no ASV Edlainu Greju.

30 gadus vecā vāciete ir 2014.gada pasaules čempione.

Pēdējais vācietis, kurš izcīnīja olimpisko zeltu cīņas ringā, bija Maiks Bullmanis, kurš 1992.gadā triumfēja Barselonā.

“Nekas nevar būt labāks par šo. Ir absolūti nereālas sajūtas. Esmu strādājusi un sapņojusi par to katru savas dzīves pēdējo gadu dienu,” sacīja Rotere-Fokena. “Pašlaik tas vēl nav nosēdies. Domāju, ka izdzīvošu šo brīdi tuvākajos gados.”

Turcijas cīkstone Jasemina Adara un ķīniete Ciaņa Džou izcīnīja bronzas medaļu.

0 Komentāru