Kubica kļuvis par “Alfa Romeo” rezerves pilotu

0 Komentāru
Kubica kļuvis par “Alfa Romeo” rezerves pilotu
WILLIAMS F1

Polijas autosportists Roberts Kubica kļuvis par Pirmās formulas (F1) pasaules čempionāta komandas “Alfa Romeo” rezerves pilotu.

Kubicam būs jāpalīdz attīstīt “Alfa Romeo” auto, kā paredz vienošanās ar komandu un tās sponsoru, Polijas naftas pārstrādes kompāniju “Orlen”.

35 gadus vecais Kubica pērn atgriezās F1, taču sezonu polis “Williams” komandā aizvadīja pieticīgi, izcīnot tikai vienu punktu, pie tam tas notika sacīkstēs, kurās bija daudz izstāšanās.

Vēl 2006.gadā viņš kļuva par pirmo Polijas braucēju, kurš startējis šajā sacensību seriālā. Pirmās četras sezonas viņš pavadīja “Sauber” vienībā, izcīnot vienu uzvaru, bet 2010.gadā pārstāvēja “Renault” komandu.

Kubica 2011.gada sākumā smagā avārijā rallija sacensību laikā guva dzīvībai bīstamas traumas. Pēc trim gadiem viņš atsāka autosportista gaitas, piedaloties rallijā un DTM čempionātā, taču ar lieliem panākumiem neizcēlās.

Kubica F1 sacīkstēs uz goda pjedestāla kāpis 12 reizes un izcīnījis vienu uzvaru, 2008.gadā finišējot pirmais posmā Kanādā.

“Alfa Romeo” šogad pārstāvēs soms Kimi Reikenens un itālis Antonio Džovinaci.

0 Komentāru