Kuba sola sodīt Somijā arestētos un izvarošanā vainotos izlases volejbolistus

Pievienot komentāru
Kuba sola sodīt Somijā arestētos un izvarošanā vainotos izlases volejbolistus
Foto: AFP/LETA

Kubas Nacionālā volejbola federācija pirmdien solīja pieņemt “soda mērus” pret sešiem izlases spēlētājiem, kas pašlaik Somijā atrodas apcietinājumā un tiek vainoti izvarošanā.

Kubas izlase pagājušajā nedēļas nogalē Somijas pilsētā Tamperē aizvadīja Pasaules līgas spēles, kurās piekāpās mājiniekiem un pieveica Portugāli. Nedēļas nogales laikā vairāki spēlētāji viesnīcas numuriņā esot izvarojuši kādu sievieti. Sākotnēji notikušajā tika vainoti astoņi spēlētāji, tomēr Somijas varasiestādes pirmdien lēma aiz restēm paturēt sešus grupveida izvarošanā vainotos Kubas izlases volejbolistus, kamēr divi spēlētāji atbrīvoti.

“Arestā pašlaik ir seši spēlētāji, bet divi atbrīvoti un pret viņiem vairs nav kriminālapsūdzības,” teikts pirmdien izplatītajā policijas paziņojumā. “Mēs pieņemsim soda mērus, kas ir atbilstoši šādai uzvedībai. Tā ir pret ētiku un principiem, kādas normas mēs ievērojam,” teikts Kubas federācijas paziņojumā, kas atklājusi, ka arestētie spēlētāji ir Osmanijs Santjago Uriarte Mestre, Abrahans Mansano, Rolando Sepeda Avreu, Luiss Tomass Sosa Sjerra un Darjels Alvo Miranda.

“Sākotnējā informācija liecina, ka viņi saistīti ar darbībām, kas ir ārpus goda un cieņas kodeksa, ko esam aizstāvējuši kopš 1959. gada janvāra,” uzsvēra Kubas puse. Tikmēr Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) paziņojumā paudusi, ka ir “ļoti satraukusies” par apsūdzībām, paužot uzticību Somijas varasiestāžu darbībām.