Krievu sprinteris Šubenkovs dramatiskā kritienā izcīna panākumu Dimanta līgas 110 metru barjersprintā

IAAF

Vakar Marokas galvaspilsētā Rabātā aizvadīts kārtējais vieglatlētikas Dimanta līgas posms. Iespaidīgā veidā panākumu 110 metru barjersprintā izcīnīja krievu vieglatlēts Sergejs Šubenkovs, kurš startē zem neitrāla karoga.

Skrējienā Šubenkova sīvākais pretinieks bija pašreizējais pasaules un olimpiskais čempions Omārs Makleods. Makleods jau no paša starta atradās līderpozīcijās, taču Krievijas sportists konkurentam pēdējos metros strauji pietuvojās, kas jamaikietim lika pieļaut kļūdu.

Sprinteris paklupa aiz savām kājām, paraujot līdzi arī blakus esošo Šubenkovu, un abi atlēti finišēja kritienā. Izrādījās, ka šāds pavērsiens nāca par labu Šubenkovam, kurš finišā “iekrita” pirmais, uzrādot rezultātu 13,12 sekundes. Tikmēr Makleodam kļūda lika ieņemt vien piekto pozīciju.

Kritiena sekas bija acīmredzamas uz krievu sportista muguras, un viņš arī izvairījās no pārējo skrējēju sveicieniem, kuri mēģināja uzsist ar plaukstu pa plecu.

Pietiekami skandalozi notikumi risinājās diska mešanā – tiesneši sākotnēji neieskaitīja iespaidīgu jamaikieša Frederika Dekresa (70,78 m) metienu, tomēr pēc apelācijas iesniegšanas tas tika labots, un sportista metiens oficiāli kļuva gan par labāko rezultātu šogad, gan arī Jamaikas rekordu.