Komentāri
Krievu skaistule Šarapova pēc diskvalifikācijas tenisa kortos varēs atgriezties aprīlī
Foto: REUTERS/SCANPIX

Slavenā Krievijas tenisiste Marija Šarapova pēc viņas diskvalifikācijas par bēdīgi slavenā meldonija lietošanu samazināšanas kortā varēs atgriezties jau nākamā gada aprīļa beigās, otrdien lēmusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jūnijā Šarapovai piesprieda divu gadu diskvalifikāciju par aizliegto vielu lietošanu, bet tenisiste uzreiz ar apelāciju vērsās CAS, cerot sodu samazināt vai pilnībā atcelt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrdien CAS nāca klajā ar lēmumu samazināt Šarapovas diskvalifikāciju līdz 15 mēnešiem, kas viņai kortā ļaus atgriezties 2017.gada 26.aprīlī. Savā paziņojumā organizācija norādījusi, ka sportiste šajā lietā nav pārāk vainojama, turklāt viņa uzņēmusies atbildību par notikušo, kas arī mudinājis tenisistes sodu samazināt.

Foto: Marija Šarapova preses konferencē par meldonija lietošanu

Tāpat CAS piebilda, ka Šarapovas lieta nav bijusi par sportisti, kura krāpusies, taču viņai vajadzējis saviem pārstāvjiem ieteikt rūpīgi sekot līdzi aizliegto vielu sarakstam.

“Diena, kad uzzināju par savu diskvalifikāciju, bija viena no manām smagākajām mūžā, taču šodiena, kad uzzinu par sava soda samazināšanu, ir viena no laimīgākajām,” izplatītajā paziņojumā savā Facebook lapā pauda Šarapova. “Jutos, ka man ir atņemts kaut kas tāds, ko patiešām mīlu. Ir laba sajūta to atkal dabūt atpakaļ. Teniss ir mana kaislība, un tik ļoti pēc tā esmu ilgojusies. Skaitu dienas, līdz atkal varēšu doties kortā.” Šarapova arī norādīja, ka ir mācījusies no šī gadījuma, taču cer, ka to pašu spējusi arī ITF.

Foto: Marija Šarapova Metroppolitēna muzeja modes skatē un Oskara balvas afterpārtijā

“Jau no paša sākuma esmu uzņēmusies pilnu atbildību par savu nezināšanu, ka medikaments, ko lietoju iepriekšējos desmit gadus, tagad ir aizliegto vielu sarakstā. Sapratu, ka citas federācijas, it sevišķi Austrumeiropā, savu darbu veica krietni labāk, informējot savus sportistus par šīm izmaiņām noteikumos. Ceru, ka ITF un citas ar tenisu saistītas federācijas to sapratīs un ka nevienam citam tenisistam nevajadzēs iziet cauri tam, kam izgāju cauri es,” izteicās krievu sportiste.

Lai gan sākotnēji lēmumu šajā lietā bija paredzēts pieņemt līdz 18.jūlijam, CAS vēlāk Šarapovas lietas izskatīšanu pārcēla uz rudeni, tādējādi liedzot viņai iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Šarapovas diskvalifikācija stājās spēkā šī gada 26.janvārī, kad tenisiste tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl