Krievu augstlēcēja Lasickene: Ir apkaunojoši, ka situācija dopinga jomā ir tikai pasliktinājusies

0 Komentāru
Krievu augstlēcēja Lasickene: Ir apkaunojoši, ka situācija dopinga jomā ir tikai pasliktinājusies
INSTAGRAM / MARIA LASITSKENE

Trīskārtējā pasaules čempione augstlēkšanā Marija Lasickene turpina atklāti kritizēt notiekošo saistībā ar Krievijas dopinga skandāliem un norāda uz sarežģījumiem, ko tie rada.

Kā zināms, Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) pēc kārtējiem atklātajiem pārkāpumiem decembrī lēma Krieviju uz četriem gadiem diskvalificēt no lielākajām sporta sacensībām, savukārt Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) rekomendē izslēgt Krieviju no Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (WA).

“Es vēlētos, lai man vajadzētu tikai sacensties ar savām konkurentēm,” norāda 27 gadus vecā vieglatlēte, kura arī iepriekš nav baidījusies skaļi izteikties par notiekošo.

“Bet tā vietā man jācīnās par savām tiesībām piedalīties sacensībās nākamos četrus gadus. Kā atlētei man ir tiesības sacensties zem sava karoga, klausīties savas valsts himnu. Bet lai saņemtu šīs tiesības mums ir jāraksta vēstules, jārunā ar Krievijas vieglatlētikas pārstāvjiem, jāuzdod jautājumus, kuri nezināmu iemeslu dēļ tiek ignorēti.”

Lasickene Krievijas vieglatlētiem piešķirtās diskvalifikācijas dēļ nevarēja piedalīties 2016. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, taču šobrīd ir gatava cīnīties, lai piedalītos jau vasarā paredzētajās spēlēs Tokijā.

“Tas ir apkaunojoši, ka situācija dopinga jomā ir tikai pasliktinājusies,” uzskata sportiste. “Mums joprojām ir problēmas, kuras vajadzēja atrisināt četru gadu periodā. Tie, kuri saka, ka ir apkaunojoši cīnīties zem neitrāla karoga, nezina, cik daudz enerģijas un spēka sportisti velta sportam, kuru viņi pārstāv. Mēs nezinām, cik ilga būs mūsu karjera, visticamāk, mēs tās beigsim pirms 40 gadu vecuma. Man nav laika gaidīt situācijas atrisinājumu.”

0 Komentāru