Krievijas svarcēlāji diskvalificēti no Rio olimpiskajām spēlēm

Pievienot komentāru
Krievijas svarcēlāji diskvalificēti no Rio olimpiskajām spēlēm
Foto: EPA/LETA

  Sistemātisku dopinga pārkāpumu dēļ no Riodežaneiro olimpiskajām spēlē diskvalificēti Krievijas svarcēlāji, vēsta Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF).

“Krievijas pārstāvju darbību rezultātā vairākkārt ir nopietni cietusi uzticamība svarcelšanas sportam. Sankcijas piemērotas, lai pasargātu sporta vieda statusu,” teikts IWF paziņojumā.

Līdz ar to olimpiskajās spēlēs nevarēs startēt latviešu svarcēlāja Artūra Plēsnieka konkurents Dāvids Bedžanjans.

Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem Plēsnieks ar 405 kilogramu summu olimpiskajā rangā ieņēma sesto vietu (179+226 kilogrami), kamēr Bedžanjans ar 411 kilogramiem (180+231) dalīja trešo vietu ar savu tautieti Timuru Nanijevu.

Olimpiskajām spēlēm bija kvalificējušies astoņi Krievijas svarcēlāji, kuru vakantās vietas iedalītas Albānijas, Gruzijas, Maķedonijas, Beļģijas, Horvātijas, Salvadoras, Mongolijas un Serbijas sportistiem.

Kazahstānas svarcēlājam Iļjam Iļjinam, kurš svara kategorijā līdz 105 kilogramiem bija olimpiskā ranga līderis (191+246), atkārtotajās 2012.gada Londonas olimpisko spēļu analīzēs pozitīva bijusi arī B prove, kā dēļ viņam liegta dalība Riodežaneiro spēlēs.

Līdz ar to no svarcēlājiem, kuri rangā bija augstāk par Plēsnieku, olimpiskajās spēlēs piedalīsies Kazahstānas atlēts Aleksandrs Zaičikovs (191+230) un polis Bartlomejs Bonks (185+223).

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja svētdien nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām. Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuālu analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.

Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, “kaut sods jau ir izciests”. SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes sadarbībā ar WADA.

Jau iepriekš Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Iepriekš atļauju startēt Olimpiādē bija saņēmusi vienīgi 25 gadus vecā tāllēcēja Darja Kļišina – divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro.