Krievijas sportisti neapmierināti ar apstākļiem olimpiskajā ciematā

2 komentāri
Krievijas sportisti neapmierināti ar apstākļiem olimpiskajā ciematā
INSTAGRAM

Krievijas sportisti jau ieradušies olimpiskajā ciematā un sāk iekārtoties savos apartamentos. Vairāki atlēti gan nav pakautrējušies kritizēt dzīvošanas apstākļus olimpiskajā ciematā.

Krievijas paukošanas izlases treneris Ilgars Mamedovs apstākļus šajās olimpiskajās spēlēs raksturoja kā pašus sliktākos, ko savas dzīves laikā ir redzējis: “Ziniet, šī ir mana devītā olimpiāde. Neesmu izlaidis nevienas olimpiskās spēles kopš 1988. gada. Es līdz šim nebiju redzējis šādus apstākļus. Maigi izsakoties, mūs pārsteidza olimpiskajā ciematā piedāvātie dzīvošanas apstākļi.”

“Teorētiski šai ir jābūt vietai, kurā ir nodrošināts atlētu komforts. Šī nav 21. gadsimta Japāna… Olimpiskā ciemata apstākļi atbilst īsteniem viduslaikiem,” skarbs sarunā ar “R-Sport” bija Mamedovs.

Konkrētāk aprakstot dzīvojamās telpas, Mamedovs norādīja, ka viņa dzīves vieta vairāk atgādinot nevis viesnīcas numuriņu, bet gan istabu: “Es pat nezinu vai manā numuriņā ir logi. Vannasistaba šeit ir kā lidmašīnās – aptuveni pusotru kvadrātmetru liela. Pie tam, šī vannas istaba ir visai komandai. Variet iedomāties, kā sportisti to izmantos? Tur taču būs rinda. Elektrības rozetes atrodas istabas otrā galā. Kā ieslēgt internetu? Tā ir mīkla, jo pamācību nav. Es pat nesākšu runāt par gultu…”

Trenera pieminētās gultas šajās olimpiskajās spēlēs ir mazāk izturīgas, jo ražotas no kartona. Lēmums par labu šādām gultām tika pieņemts ar domu ierobežot sportistu intīmās attiecības, tādējādi ierobežojot arī potenciālo Covid-19 izplatību.

Īrijas vingrotājs Raiss Makklenegans gan apliecināja, ka gultas ir pietiekami izturīgas.

Šķiet, ka sacensību orgkomiteja, veidojot olimpisko ciematu, nebija ņēmusi vērā sporta veidus, kurus pārstāv augumā raženāki atlēti. Kā piemēru var minēt volejbolistu Artjomu Voļviču, kurš savā numuriņa nemaz nav spējīgs iztaisnoties pilnā augumā…

Kā norādīja handbola izlases spēlētāja Anna Seņa, numuriņos trūkst arī tādu elementāru elektroiekārtu kā ledusskapis un televizors. Līdz ar to neesot iespējams skatīties savu tautiešu gaitas un just viņiem līdzi.

“Riodežaneiro vismaz bija viena liela istaba, kurā atradās gan televizors, gan ledusskapis, kurā varēja sasaldēt ledu.

Uzskatu to par absolūtu nepieciešamību. Kas ir šeit? Divas gultas, divi skapīši, lielais skapis un viss. Tagad domājam, kā risināt šo jautājumu. Visu taču nebūs iespējams skatīties tikai telefonā,” sarunā ar Krievijas medijiem sacījusi handboliste.

Olimpiskie sportisti vēl turpina doties uz Tokiju. Arī visi Latvijas atlēti vēl nav aizlidojuši uz četrgades lielāko sporta notikumu. Olimpiādes atklāšanas ceremonija notiks 23. jūlijā, plkst. 14 pēc Latvijas laika.

2 komentāri