Komentāri
Krievijas sporta ministrs: No mums atbrīvojas kā no medaļu pretendentiem
Autors: LETA/AP

Krievija darīs visu, lai aizstāvētu savus sportistus, kuriem Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atņēmusi Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās medaļas, trešdien pauda šīs valsts sporta ministrs Pāvels Kolobkovs.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien atņēma Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF)

Tāpat diskvalificēta skeletoniste Jeļena Ņikitina, kura Sočos ieguva bronzu, bet jau iepriekš Krievijai piecas medaļas tika atņemtas distanču slēpošanā un kopā diskvalificēti jau desmit šīs valsts atlēti. Lēmumus pieņem īpaši izveidota SOK komisija, ko vada tās biedrs Deniss Osvalds.

“Ja komisijai viss jau ir zināms, nevajag tērēt laiku. Ir acīmredzams, ka viņiem viss ir skaidrs. Mēs saprotam, kas notiek,” savas valsts medijiem paudis Kolobkovs.

“Mēs cīnīsimies par savu sportistu godu,” uzsvēris ministrs. “Pieņemot lēmumus, viņiem nav būtiskākā daļa – pierādījumi. Ar to ir pietiekami, lai iesniegtu apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).”
“Šis mani šokēja,” aģentūra TASS citē Ņikitinas treneri Denisu Aļimovu. “Ļena ir viena no kārtīgākajām sportistēm, milzīgs talants. Ne par kādu dopingu nevar būt runa.”

“Domāju, ka šādi no mums atbrīvojas, kā no medaļu pretendentiem. Saprotiet, Ļena pagājušās nedēļas beigās uzvarēja Pasaules kausa etapā, bet tagad viņu diskvalificē,” teica treneris, uzsverot, ka par taisnību nepieciešams cīnīties.

Lasi vēl