Komentāri
Krievijas skeletonists Čudinovs: Latvieši neprot zaudēt un ir apvainojušies uz Krieviju
Foto: EPA/LETA

Latvijas skeletona braucēji neprot zaudēt un ir apvainojušies uz Krieviju, tāpēc nolēmuši boikotēt 2017. gada pasaules čempionātu Sočos, uzskata šīs valsts skeletonists Sergejs Čudinovs.

Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Lai viņi (latvieši) nebrauc. Vienkārši viņi neprot zaudēt, bet viss pārējais ir tikai atrunas. Bez tam, lai nu kuram, bet kāpēc Martinam Dukuram tā runāt? Viņš ar mums ir trenējies gadus 15 kopā, pazīst mani un Aleksandru Tretjakovu personīgi. Domāju, viņiem ir aizvainojums,” intervijā aģentūrai “R-Sport” sacījis Čudinovs.

Krievu skeletonists piebilda, ka sezonas sākumā runājis ar Latvijas komandas galveno treneri Daini Dukuru, kurš viņam nav slēpis savu viedokli par Krievijas politiku. “Kur tik skaties, visur viņam ir Krievija (vainīga), tāpēc šis boikots ir tikai viens no iemesliem,” sacīja Čudinovs, kurš olimpiskajās spēlēs Sočos palika piektais.

Piektdien Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija, kuru vada Ričards Maklarens, nāca klajā ar ziņojuma otro daļu, kurā norādīts, ka 12 Krievijas sportistiem, kuri Sočos izcīnīja medaļas, tikušas samainītas pozitīvas dopinga analīzes. Ziņojumā vainīgo sportistu uzvārdi netiek atklāti, taču mediji pēc savas izmeklēšanas veikšanas norāda, ka Krievijas dopinga sistēmā pirms Soču olimpiskajām spēlēm piedalījušies pieci no sešiem Krievijas izlases skeletonistiem, tostarp olimpiskais čempions Tretjakovs.

Tiesa, Čudinovs uzskata, ka nekā jauna Maklarena ziņojumā nav. “Šobrīd vienkārši sacelts lielāks troksnis nekā pēc pirmā ziņojuma. Joprojām nav pierādījumu un konkrētības, bet uzrakstīt par jebkuru var ko vien vēlas. Es biju izlasē un varu teikt, ka visi skeletonistiem veltītie apvainojumi ir blēņas,” pārliecināts ir Čudinovs.

Tikmēr Latvijas skeletona komandas lēmumu nosodījis arī Krievijas sporta ministrs Pāvels Kolobkovs. “Vērtējums par šādu rīcību var būt tikai negatīvs, jo man nav saprotami šādi paziņojumi. No čempionāta rīkotāju un starptautiskās federācijas puses bija teikts, ka pasaules čempionātā viss notiks pēc starptautiskajiem standartiem, tostarp arī dopinga pārbaudēs. Šādiem boikotiem sportā nav vietas, sports jau to piedzīvoja 80.gados. Sportisti, kuri domā boikotēt sacensības, soda paši sevi,” uzskata Kolobkovs, kurš pats savulaik sportista karjerā bija veiksmīgs paukotājs.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl