Krievijas paukotājiem un triatlonistiem dota atļauja startēt Riodežaneiro

Pievienot komentāru
Krievijas paukotājiem un triatlonistiem dota atļauja startēt Riodežaneiro
Foto: Flicker.com ()

Krievijas paukotājiem un triatlonistiem, pārbaudot sportistu dopinga analīžu vēsturi, dota atļauja piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Atļauju startēt olimpiskajās spēlēs ieguvuši 16 paukotāji un seši triatlonisti, paziņojušas šo abu sporta veidu starptautiskās federācijas.

Starptautiskā Paukošanas federācija pārbaudījusi 197 dopinga analīzes, kas laika posmā no 2014. līdz 2016.gadam veiktas krievu sportistiem 35 valstīs, tostarp arī Krievijā.

Krievijas paukotāji izcīnīja trīs medaļas 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs – divas sudraba un vienu bronzas.

Jau ziņots, ka šonedēļ diskvalifikāciju saņēmuši septiņi Krievijas peldētāji, pieci kanoe un smaiļošanas sportisti, kā arī 22 akadēmiskās airēšanas atlēti.

Ieskaitot 67 vieglatlētus, aizliegumu piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs saņēmuši jau vairāk nekā 100 sportisti. Tas ļāvis arī paplašināt Latvijas olimpisko komandu, jo pēc modernās pieccīņas sportistu diskvalifikācijas ielūgumu piedalīties četrgades nozīmīgākajās sacensībās saņēmis Latvijas pilsonību ieguvušais ukrainis Ruslans Nakoņečnijs, kurš līdz tam bija rezervists.

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam trešdien paredzēta tikšanās ar olimpisko komandu, lai sportistiem vēlētu veiksmi Riodežaneiro.

LETA jau ziņoja, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja svētdien nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām. Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuālu analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.

Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, “kaut sods jau ir izciests”. SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes sadarbībā ar WADA.

Jau iepriekš Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Iepriekš atļauju startēt Olimpiādē bija saņēmusi vienīgi 25 gadus vecā tāllēcēja Darja Kļišina – divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro.

Pagājušajā nedēļā tika publicēts WADA neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā. Pēc šāda notikumu pavērsiena SOK saņēma arvien lielāku spiedienu pēc aicinājuma diskvalificēt šo valsti no gaidāmās Olimpiādes.

Komisijas 96 lappuses biezajā ziņojumā norādīts, ka visvairāk pozitīvu dopinga analīžu mainīts vieglatlētikā, jo šajā sporta veidā samainītas un pazudušas 139 pozitīvas dopinga analīzes.

Savukārt svarcelšanā samainītas 117, neolimpiskajos sporta veidos 37, paraolimpiskajā sportā 35, cīņā 28, kanoe airēšanā un smaiļošanā 27, riteņbraukšanā 26, ātrslidošanā 24, peldēšanā 18, hokejā 14, distanču slēpošanā 13, futbolā, kā arī akadēmiskajā airēšanā pa 11 pozitīvām provēm.