Krievijas Olimpiskā komiteja pieprasa Zubkova atstādināšanu no bobsleja federācijas prezidenta amata

1 komentārs
Krievijas Olimpiskā komiteja pieprasa Zubkova atstādināšanu no bobsleja federācijas prezidenta amata
REUTERS/SCANPIX

Krievijas Olimpiskā komiteja pieprasa Aleksandram Zubkova atstādināšanu no Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amata, paziņojis OKR prezidents Staņislavs Pozdņakovs.

Jau tika ziņots, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija par antidopinga noteikumu pārkāpumiem bēdīgi slavenajam Krievijas pilotam Zubkovam un viņa tautietim Aleksandram Kasjanovam piespriedusi divu gadu diskvalifikāciju, kā arī anulējusi sportistu rezultātus.

“IBSF Antidopinga komisijas lēmums ir juridiski saistošs ne tikai bobsleja federācijai, bet arī OKR, kuras biedre ir FBR. Situācija mūsu bobsleja saimē nav patīkama, jo bez Zubkova diskvalificēti vēl trīs sportisti, un tas prasa ātru, skaidru un visiem saprotamu rīcību,” teikts OKR paziņojumā.

“No mūsu puses prasīsim Krievijas bobsleja federācijai nekavējoties īstenot IBSF lēmumu, kas paredz Zubkova prezidenta pilnvaru pirmstermiņa pārtraukšanu un federācijas kopsapulces sasaukšanu, lai ievēlētu jaunu vadītāju,” uzsver Pozdņakovs.

Viņš arī atzīmē, ka lēmuma nepildīšanai var būt smagas sekas. “Ceru, ka kopīgiem spēkiem atrisināsim šo problēmu, pretējā gadījumā var tikt apdraudēta OKR darbība un tās sadarbība ar starptautiskajām organizācijām,” uzsver Pozdņakovs.

1 komentārs