Krievijas dopinga skandālu atklājusī filma saņēmusi “Oskara” balvu

0 Komentāru
Krievijas dopinga skandālu atklājusī filma saņēmusi “Oskara” balvu
AP/LETA

Braiena Fogela un Dena Kogana filma “Icarus”, kas palīdzējusi atklāt pārkāpumus Krievijas antidopinga sistēmā, svētdienas nakts ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā saņēmusi “Oskara” balvu kā labākā dokumentālā filma. 

Dokumentālā filma, kas pieejama populārajā straumēšanas servisā “Netflix”, sākas ar amatieru riteņbraucēja eksperimentu, cik viegli ir “apmānīt” dopinga testu, taču filmas gaitā viņš satiekas ar Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītāju Grigoriju Rodčenkovu, tādējādi atklājot vienu no lielākajiem skandāliem sporta vēsturē.

Aprēķini vēsta, ka aptuveni 1000 sportistu 30 sporta veidos bija iesaistīti plašā Krievijas sponsorētā dopinga programmā. Krievu vieglatlētiem bija liegts piedalīties Rio vasaras olimpiskajās spēlēs un 111 sportisti netika pielaisti Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Krievijas Olimpiskā  komiteja saņēma diskvalifikāciju un “tīrajiem” sportistiem Phjončhanas olimpiādē bija jāpiedalās kā “Olimpiskajiem atlētiem no Krievijas”. Jau ziņots, ka pēc olimpiskajām spēlēm diskvalifikācija tika atcelta.

Filmas veidošanas laikā mistiskos apstākļos mira divi Rodčenkova kolēģi, taču pats Rodčenkovs, sajutis apdraudējumu, devās uz ASV, kur atrodas vēl šobrīd.

Pagājušajā naktī “Oskara” balvu saņēma arī basketbolists Kobe Braients.

0 Komentāru