Krievijas dopinga skandāls: Vai arī Melbārdis kļūs par Soču olimpisko čempionu?

0 Komentāru
Krievijas dopinga skandāls: Vai arī Melbārdis kļūs par Soču olimpisko čempionu?
Foto: REUTERS/SCANPIX

Trešdien Starptautiskā olimpiskā komiteja diskvalificēja krievu skeletonistu Aleksandru Tretjakovu, un par Soču olimpisko čempionu kļuvis Martins Dukurs. Aizdomās par dopinga lietošanu tiek turēts arī krievu bobslejists Aleksandrs Zubkovs.

Aleksandrs Zubkovs Sočos izcīnīja zelta medaļas gan divnieku, gan četrinieku ekipāžām. Četriniekos sudrabu izcīnīja Latvijas ekipāža Oskars Melbārdis, Arvis Vilkaste, Daumants Dreiškens un Jānis Strenga.

SOK komisija izskata Krievijas bobslejistu lietu. Soču Olimpiādē bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ar stūmējiem Alekseju Vojevodu, Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrā palika Oskara Melbārža ekipāža. Ja Zubkovu un viņa ekipāžu piemeklēs līdzīgs liktenis kā Krievijas skeletonistus un distanču slēpotājus, Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu arī kļūs par olimpisko spēļu čempioniem.

Zintis Ekmanis
Latvijas bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs

“Mēs gaidām lēmumu arī par Soču bobsleja sacensībām. Domāju, ka Melbārža četrinieks pilnīgi noteikti kļūt par olimpiskajiem čempioniem. Līdzīgā kārtībā kā ar skeletonu, šis jautājums tiks izskatīts, un mēs zināsim vai mums būs Soču olimpiskie čempioni bobslejā!”

Jau iepriekš līdzīgas soda sankcijas kā skeletonisti, saņēma vairāki Krievijas distanču slēpotāji, tostarp medaļas guvušie Aleksandrs Ļegkovs un Maksims Viļegžaņins, kuru rezultāti arī tika anulēti.

0 Komentāru