Komentāri
Kremlis: Krievijai jāpieņem lēmums, kas nav balstīts uz emocijām
Foto: EPA/LETA

Saistībā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu diskvalificēt Krieviju no februārī gaidāmajām Phjončhanas olimpiskajām spēlēm valstij ir jāpieņem lēmums, kas nav balstīts uz emocijām, sacīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Situācija ir nopietna. Tai ir nepieciešama padziļināta analīze un pieņemt lēmumus, balstoties uz emocijām, būtu nepareizi,” krievu medijiem norādīja Peskovs. Zīmīgi, ka trešdien ar lielu nepacietību tika gaidīta Putina uzstāšanās Krievijas brīvprātīgo darbinieku forumā, jo daudzi uzskatīja, ka tieši tur viņš var paziņot savu un līdz ar to valsts nostāju attiecībā par SOK lēmumu, dažiem krievu masu medijiem par prognozējot, ka prezidents varētu paziņot par Olimpiādes boikotu.

Tā vietā Putins otrdienas ziņas nekomentēja ne ar pušplēstu vārdu, bet gan paziņoja, ka tuvākajā laikā pieņems lēmumu, vai viņš kandidēs nākamajās Krievijas prezidenta vēlēšanās.

SOK otrdien par antidopinga pārkāpumiem piemēroja diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas līdz ar to krievu atlētiem liegs februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startēt zem šīs valsts karoga. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia”.

Netiek gan izslēgts, ka varētu tikt pieņemts kolektīvs lēmums, krievu sportistiem uz Olimpiādi nedodoties un boikotējot to. Vairāki Krievijas atlēti gan jau ir paziņojuši, ka olimpiskajās spēlēs būtu gatavi startēt zem neitrāla karoga.

Krievijas sportistus, kuri drīkstēs startēt februārī gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, izvēlēsies īpašs panelis, darot to ar lielu piesardzību. Paneli vadīs Neatkarīgas testēšanas kameras (ITA) vadītāja Valerī Furnerona. Tajā tiks iekļauti Pirmsspēļu testēšanas darba grupas biedri – vienu apstiprinās Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), vienu No dopinga brīvā sporta vienība (DFSU) un vienu SOK.

Tiks izvēlēti tie atlēti, kuri ir kvalificējušies Olimpiādei, kuri ir “tīri”, kuri nekad nav diskvalificēti par dopinga lietošanu un nav pārkāpuši antidopinga noteikumus, kuri ir veiksmīgi izgājuši dopinga pārbaudes pirms olimpiskajām spēlēm. Tāpat šiem atlētiem būs jāiziet papildus dopinga kontrole, lai būtu pārliecība, ka viņi ir godīgi.

SOK no olimpiskajām spēlēm šobrīd jau ir uz mūžu diskvalificējusi 25 sportistus, bet Soču olimpiskās medaļas atņēmusi 11 atlētiem.

Lasi vēl