Kravčenoka: Apetīte rodas ēdot, tāpēc gribējām sasniegt vairāk

1 komentārs
Kravčenoka: Apetīte rodas ēdot, tāpēc gribējām sasniegt vairāk
AP/SCANPIX

Panākumi turnīros rosina apetīti pēc vēl lielākiem panākumiem, tāpēc ir grūti samierināties ar ceturto vietu Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā, sarunā ar žurnālistiem norādīja Anastasija Kravčenoka.

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka piektdien piedzīvoja zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra bronzas finālā, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā.

Latvijas duets, kas spēlēs bija izsēts ar 16.numuru, ar rezultātu 0-2 (19:21, 15:21) zaudēja Šveices pārim Joanai Heidrihai/Anukai Veržē-Deprē (12.).

“Šveices duets ir fiziski spēcīgs un aizvadīja labu spēli. Viņām jau iepriekš bijuši lieli panākumi, tāpat viņas lieliski spēlēja šeit Tokijā,” atzinības vārdus bronzas medaļniecēm velta Kravčenoka.

Šveices pāris bronzas spēlē laukumā bija ļoti vokāls, skaļi nosvinot teju katru gūto punktu, tostarp pretinieču kļūdas. Graudiņa uzsver, ka tā ir daļa no spēles, ar ko ir jārēķinās. Tāpat kliegšana reizēm ir sastāvdaļa no taktikas, taču tas Latvijas pārim netraucē.

“Šis bija ļoti, ļoti labs turnīrs. Nedomāju, ka kāds no mums to gaidīja,” uzsver Kravčenoka. “Apetīte rodas ēdot, tāpēc gribējām sasniegt kaut ko vairāk – medaļu. Esam lepnas par mūsu spēli, parādījām, ka Latvija var.”

“Grūti teikt, kas mums nospēlēja par sliktu. Aizvadījām labu spēli un parādījām pasaulei, kā izskatās augsta līmeņa pludmales volejbols,” pauž Graudiņa. “Tagad spēli ir grūti analizēt. Man šķita, ka viss notika ļoti ātri.”

Graudiņa norāda, ka pirms turnīra neprognozēja, cik tālu Tokijā izdosies aizcīnīties. Partnerei piekrita arī Kravčenoka.

“Mēs varējām zaudēt arī iepriekšējā spēlē. Rezultāts mums neko nenosaka, priecājāmies, ka vispār šeit varējām spēlēt. Priecājāmies par katru iesisto bumbu un emocijām, kas sekoja,” gandarīta par sniegumu debijas reizē ir Kravčenoka.

No Tokijas atmiņā visspilgtāk paliks astotdaļfināla spēle, kurā ar 2-1 sīvā cīņā izdevās uzvarēt Krievijas olimpiskās komitejas pāri Svetlana Holomina/Nadežda Makroguzova.

“Nekad nebijām viņas uzvarējušas. Trešajā setā bijām iedzinējos ar 8:12, bet spējām uzvarēt, kas, manuprāt, ir turnīra “highlight”,” uz Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīru atskatās Kravčenoka. “Arī spēles pret Brazīliju, Keniju un Kanādu noteikti paliks atmiņā.”

Abas pludmales volejbolistes 2014.gadā kopā spēlēja arī jaunatnes Olimpiādē. Jau tobrīd Graudiņa zināja, ka vēlas būt profesionāle, tāpēc ir īpašs prieks, ka kopā ar partneri septiņus gadus vēlāk bija iespēja spēlēt olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Sezonas turpinājumā duets plāno startēt Eiropas čempionātā. Ja organizatori uzaicinās, Kravčenoka/Graudiņa arī varētu spēlēt Pasaules tūres finālposmā Itālijā.

1 komentārs