Korts uzvar jau otrajā šā gada “Vuelta a Espana” posmā

0 Komentāru
Korts uzvar jau otrajā šā gada “Vuelta a Espana” posmā
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Dānis Magnuss Korts ceturtdien svinēja uzvaru jau otrajā šā gada daudzdienu velobrauciena “Vuelta a Espana” posmā, līdera sarkano krekliņu joprojām savā īpašumā saglabājot norvēģim Odam Kristianam Eikingam.

“EF Education – Nippo” riteņbraucējs bija ātrākais arī sestajā posmā, bet trešdien viņam tikai nedaudz pietrūka, lai pēc solobrauciena distances beigās viņš uzvarētu. Viņš tika panākts 200 metrus pirms finiša, panākumu svinot pagājušā gada čempionam slovēnim Primožam Rogličam (“Team Jumbo-Visma”).

Ceturtdien Korts visātrāk veica velobrauciena 12.posma 175 kilometrus saulainajā Andalūzijā. Viņš izrādījās manīgākais 39 braucēju līdergrupiņā, apsteidzot “Deceuninck – Quick Step” pārstāvi itāli Andreu Badžoli un austrālieti Maiklu Metjūzu no “BikeExchange” komandas.

Kopvērtējumā norvēģis Eikings joprojām ir 58 sekundes priekšā francūzim Gijomam Martēnam no “Cofidis, Solutions Credits” un minūti un 56 sekundes – Rogličam.

Kalnaino distanci iezīmēja 35 grādu karstums pēc Celsija skalas un divi kritieni, no kuriem viens notika aptuveni 20 braucējiem vienkārši sekojot cita braucēja nepareizajai trajektorijai kādā no līkumiem.

Gan Rogličam, gan “Ineos Grenadiers” britu braucējam Edamam Jeitsam tas beidzās ar lidojumu ceļmalas putekļos un krūmos, un abiem pagāja kāds laiks, lai attaptos.

Dzeloņstiepļu žogs vislielāko triecienu deva citam “Ineos” braucējam nīderlandietim Dilanam van Bārlem, kurš sacensības turpināja, ciešot stipras sāpes un spēcīgi asiņojot elkonim. Viņš sacensības beidza pēdējā grupā, zaudējot līderiem vairāk nekā 22 minūtes.

Kādu laiku šķita, ka uzvarēt varētu kāds no “bēgļiem” – francūzis Romēns Bardē no DSM vienības, itālis Džūlio Čikone (“Trek-Segafredo”) vai kolumbietis Serhio Luiss Enao (“Qhubeka NextHash”).

Tomēr Metjūza vadītā “Bike Exchange” komanda vadīja pakaļdzīšanos, lai noskatītos, kā Korts, kurš visu dienu bija turējies ēnā, pēkšņi apsteigtu visus.

“Distances sākumā varēju atpūsties grupas aizmugurē, kamēr notika bēgšanas mēģinājumi,” sacīja dānis. “Es joprojām jutu vakardienas spēku. Tas un mazliet veiksmes panāca uzvaru.”

Piektdien riteņbraucējus gaida 203,7 kilometri gandrīz līdzenā trasē.

Šogad pēdējā no lielajām tūrēm finišēs 5.septembrī Santjago de Kompostelā.

0 Komentāru