Koha tiek pie iespējas startēt Rio olimpiskajās spēles

0 Komentāru
Koha tiek pie iespējas startēt Rio olimpiskajās spēles
Foto: hookgrip.com ()

Starptautiskās svarcelšanas federācijas (IWF) valde ceturtdien, lemjot par kvotu pārdalīšanu Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, vienu vietu ir piešķīrusi arī Latvijas svarcēlājai, kas nozīmē, ka četrgades lielākajā sporta pasākumā varēs piedalīties arī talantīgā Latvijas sportiste Rebeka Koha.

IWF valde savā sēdē lēma par Riodežaneiro olimpisko spēļu astoņu vīriešu un 11 sieviešu kvotu pārdalīšanu, vienu no tām sieviešu kategorijā piešķirot Latvijai. Tā kā Koha ir vienīgā augsta līmeņa Latvijas svarcēlāja, tad šī kvota tiks viņai, kas ļaus 18 gadus vecajai sportistei debitēt olimpiskajās spēlēs.

Pārdalot kvotas, IWF valde ņēma vērā gan rangu, gan kontinentu pārstāvniecību olimpiskajās spēlēs. No Eiropas pie kvotām sievietēm tika ne tikai Latvija, bet arī Somija un Zviedrija. Savukārt vīriem tās tika piešķirtas Grieķijai un Izraēlai.

Koha aprīlī Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļu. Atsevišķi raušanā viņa bija otrā, bet grūšanā trešā, tiekot pie mazās sudraba un bronzas godalgas.

Savā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Koha pasaules rangā bija 14.vietā, bet automātiski pie ceļazīmes uz Riodežaneiro tika desmit labākās.

Tobrīd tikai 17 gadus vecā Koha, kura svara kategorijā līdz 53 kilogramiem bija jaunākā sacensību dalībniece, raušanā pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā pievarēja 108 kilogramu stieni, kas summā viņai deva 198 kilogramus. Koha  visos veidos laboja valsts rekordus.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas labākais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, noslēdzoties olimpiskajam kvalifikācijas rangam, tika apstiprināts Riodežaneiro Olimpiādes dalībnieku vidū.

Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem Plēsnieks ar 405 kilogramu summu olimpiskajā rangā ieņēma piekto vietu, tādējādi nodrošinot iespēju startēt savās otrajās olimpiskajas spēlēs.

Pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies arī 16 vieglatlēti, tomēr mājās būs jāpaliek vienai no četrām maratona skrējējām, kas to paveikusi.

Kvalifikācijas normatīvus ir izpildījuši Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un Līna Mūze šķēpmešanā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, kā arī Arnis Rumbenieks ar Agnese Pastare soļošanā.

Tiesības startēt Olimpiādē ir nodrošinājuši cīkstone Anastasija Grigorjeva un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, džudisti Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Aļona Ostapenko, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. BMX riteņbraukšanā Olimpiādē Latviju pārstāvēs divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs un viņa komandas biedrs Edžus Treimanis.

Tāpat Latvijai ir divas ceļazīmes šosejas riteņbraukšanā, no kurām viena tiks Aleksejam Saramotinam.

Vēl Latvijai garantētas divas ceļazīmes peldēšanā, tomēr skaits vēl var palielināties, ja kāds no sportistiem izpildīs kvalifikācijas normatīvu.

Pagaidām Olimpiādei nav kvalificējies neviens modernās pieccīņas sportists no Latvijas, tomēr Ruslans Nakoņečnijs joprojām saglabā reālas izredzes piedalīties četrgades nozīmīgākajās sacensībās.

Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs – pagājušajā nedēļā ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn kanoe airēšanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

0 Komentāru