Klausies, ko Ostapenko teica Latvijas žurnālistiem preses konferencē

Pievienot komentāru
Klausies, ko Ostapenko teica Latvijas žurnālistiem preses konferencē
Foto: TV3 ZIŅAS

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko, kura pagājušajā nedēļā sensacionāli kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju, arī savos nākamajos turnīros vēlas saglabāt pacietību un agresivitāti, otrdien preses konferencē sacīja sportiste.

Francijas atklātā čempionāta finālā Ostapenko ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveica spēcīgo rumānieti Simonu Halepu. Pēc panākuma prestižajā turnīrā viņa pasaules rangā no 47.vietas pakāpusies uz 12.pozīciju un kļuvusi par Latvijas pirmo raketi, šo godu atņemot Anastasijai Sevastovai, kura ir 19.pozīcijā. Zīmīgi, ka pagājušajā nedēļā Ostapenko svinēja savu 20.dzimšanas dienu, ko viņa atzīmēja ar uzvaru “French Open” pusfinālā pret šveicieti Tīmea Bačinski, pēcāk triumfējot arī finālā.

“Vislabākā dzimšanas dienas dāvana bija uzvara “Grand Slam” turnīrā. Šajās pāris dienās mājās gribu atpūsties nevis dzimšanas dienas ballīti. Jau pēc dažām dienām braukšu gatavoties zālāja sezonai,” sacīja Ostapenko. “Uzreiz pēc fināla bija daudz kas jādara – intervijas, nākamajā dienā fotosesijas, atkal intervijas. Uzmanība ir patīkama, bet dažreiz no tās nogurst.”

Video: Ostapenko preses konference Latvijā

“Uztraukums sākās 5-10 minūtes pirms fināla spēles, bet piektdiena mierīga. Turpmākajos turnīros saglabāšu pacietību un arī agresivitāti,” sacīja tenisiste. Par panākumu Francijā Ostapenko nopelnīja divus miljonus eiro, bet visā līdzšinējā karjerā kopā viņa bija saņēmusi vien nedaudz virs miljona eiro. “Man nauda nav svarīgākais. Neskaitu, cik daudz man paliks,” uzsvēra Ostapenko, kura gan nevarēja skaidri pateikt, cik no šīs summas aizies nodokļos.

Francijas atklātajā čempionātā Ostapenko vairākkārt demonstrēja sev neraksturīgi pacietīgu spēli un neizplūda emocijās. “Psiholoģiski neviens ar mani nav strādājis, pati to daru. Pagājušajā nedēļā labi spēlēju un tāpēc nevajadzēja daudz nervozēt. Amerikāniete Serēna Viljamsa vienmēr bijusi mans elks, vienmēr centos spēlēt līdzīgi kā viņa – agresīvi. Gribētu uzspēlēt ar Serēnu, bet nezinu, vai vēl izdosies.”

Foto: Ostapenko paraksta bumbiņas un stāsta par ”French Open”

Ostapenko ar titulēto Viljamsu savas karjeras laikā vēl nekad nav spēkojusies. Tiesa, šosezon tas, visticamāk, nenotiks, jo amerikāniete ir mātes cerībās un šogad vairs neplāno piedalīties nevienā turnīrā. “Man ir daudz vairāk uzmanības nekā iepriekš, tas ir patīkami, bet dažbrīd nogurstu, jo vēl jāspēlē daudzi turnīri,” norādīja Ostapenko. Savukārt tenisistes māte Jeļena Jakovļeva atzina, ka teniss ir dārgs sporta veids, bet no 15 gadiem viņas meita ir Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā, dažādi palīdzīgu roku sniegusi arī Latvijas Tenisa savienība (LTS).

“Tagad Aļona pati pelna, bet bērnībā bija cilvēki, kuri palīdzēja. Visi pēc savas iespējas palīdzēja. Nepieciešama liela summa, lai izaudzinātu sportistu. Lai ievestu Aļonu WTA ranga pirmajā simtniekā, mums kopā vajadzēja ap pusmiljonu,” atklāja Jeļena Jakovļeva.

“Šo sezonu Aļona iesāka loti labi, bija gatava jau Austrālijas atklātajā čempionātā. Viņa bija gatava labi spēlēt jau iepriekš, bet nevarēja saglabāt koncentrēšanos uz visu maču. Treneri Anavelu Medinu Garrigesu paņēmām uz sešām nedēļām, un viņa Aļonā ielika spāņu pacietību,” sacīja sportistes māte. “Ātrāk par 14-15 gadiem vecākiem nevajag ieguldīt bērnos lielu naudu. Līdz 14 gadiem jāizbauda teniss un tad jāskatās. Ja ir rezultāti, var mēģināt kļūt profesionāli.”

Lasi vēl