Klāt Sudraba līgas pusfināls volejbolā – Latvija pret Baltkrieviju

1 komentārs
Klāt Sudraba līgas pusfināls volejbolā – Latvija pret Baltkrieviju
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas valstsvienība volejbolā šovakar, plkst. 18:00 Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē Sudraba līgas pusfinālā tiksies ar baltkrieviem, lūkojot sasniegt turnīra finālu un veikt vēl vienu ierakstu mūsu volejbola vēstures grāmatās.

Avo Kēla vadītie latvieši ar lidojumu Rīga-Stambula-Skopje finālturnīra norises vietā ieradās vēlā trešdienas vakarā. Valstsvienībai pirms svarīgās cīņas paredzēti divi treniņi – viens ceturtdienas pēcpusdienā, otrs spēles dienas rītā uzreiz pēc brokastīm. Pēc otrās nodarbības komandai priekšā pretinieku spēles videoanalīze, kuras laikā treneru korpuss tad arī iezīmēs baltkrievu stiprās un vājās puses, un uzstādīs spēles plānu.

Baltkrievi tāpat kā latvieši priekšsacīkstēs triumfēja savā apakšgrupā, ar izcīnītajiem 15 punktiem aiz sevis atstājot horvātus, albāņus un ungārus. Komandas rezultatīvākais spēlētājs līdzšinējos mačos bijis latviešu izcelsmes 210 centimetrus garais diognāles spēlētājs Artūrs Ūdris, kura kontā šobrīd 59 punkti. Tieši šis raženais vīrs arī Latvijas treneru skatījumā ir baltkrievu galvenais ierocis. Iespaidīgie gabarīti gan vienlaikus neļauj Ūdrim būt ātrākajam vīram laukumā, tāpat baltkrievu trešais numurs apakšgrupu cīņās neizcēlās ar stabilu sniegumu.

Pie komandas līderiem minami arī vēl viens diognāles spēlētājs Radzivons Miškevičs un otrā tempa uzbrucējs Andrejs Radzjuks. Latvijas izlases skautings novērojis, ka tieši ap šiem trim spēlētājiem tiek veidota Baltkrievijas valstsvienības spēle, pārējiem spēlētājiem nodrošinot kvalitatīvas piespēles saviem līderiem. Mūsu šī vakara sāncenši labi spēlē aizsardzībā, bet pie mīnusiem minama servju uzņemšana, kas nereti liegusi baltkrieviem veidot kvalitatīvus un radošus uzbrukumus.

Arī latvieši šim spēles elementam pievērš uzmanību, taču galvenais treneris Kēle pēc apakšgrupu cīņām visvairāk bažījās par mūsu komandas serves stabilitāti, kas priekšsacīkstēs vien epizodiski bijusi vēlamajā līmenī. Komandas rezultatīvākais un vienlaikus sestais visa turnīra ražīgākais vīrs līdz šim bijis Vācijas Bundeslīgas kluba ””SWD Powervolleys DUEREN” otrā tempa uzbrucējs Edvarts Buivids (72 punkti piecās cīņās), bet labāko cēlāju kategorijā līderis ir Krievijas Superlīgas kluba ”Dinamo” (Ļeņingradas apgabals) pārstāvis Deniss Petrovs (59,4% efektivitāte).

”Protams, vairāk gribējās spēlēt ar Horvātiju, taču būs baltkrievi. Šobrīd katra no četrām komandām Skopjē grib uzvarēt. Mūsu komandā motivācija ir ļoti spēcīga. Visi grib strādāt,” pagājušajā nedēļā pēc finālturnīra izlozes izteicās Kēls.

Turnīrā Maķedonijā neviena no komandām nav uzskatāma par izteiktu favorīti, tāpēc iespējas mājās atbraukt ar augstākā kaluma godalgām noteikti ir labas. Sudraba līgas uzvarētāja saņems 50 000 eiro prēmiju, bet kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro. Panākums šajā turnīrā arī nodrošinās iespēju nākamajā sezonā startēt līmeni augstāk – Zelta līgā. Šajā sakarā gan minams, ka savas korekcijas var ieviest augstā dalības maksa.

Eiropas līgas turnīrs šajā sezonā iedalīts Zelta un Sudraba līgās. Vadošajā, Zelta līgā 12 vienības, tostarp kaimiņi igauņi sadalīti pa trim grupā, kamēr Sudraba līgā astoņas valstsvienības – divās grupās. Spēcīgākās valstsvienības savukārt cīnās Pasaules līgā.

1 komentārs