Klāt Sešu nāciju kausa regbijā otrās kārtas spēles: Kādus argumentus Īrijas disciplīnai pretī liks skoti?

Pievienot komentāru
Klāt Sešu nāciju kausa regbijā otrās kārtas spēles: Kādus argumentus Īrijas disciplīnai pretī liks skoti?
AFP/SCANPIX

Sešu Nāciju turnīra kauss regbijā sācies aizraujoši –  pirmajā kārtā tikai viena spēle beidzās kā pēc grāmatas: Skotija ar 33:20 uzvarēja Itāliju, šonedēļ tiks aizvadītas otrās kārtas spēles.

Angļi pirmajā kārtā izbraukumā ar 32:20 pārspēja īrus, pārtraucot pagājušā gada čempionu 12 uzvaru sēriju savā laukumā. Francijas un Velsas mačā bija uzreiz divi pārsteigumi jeb divi diametrāli puslaiki. Pirmajā franči izvirzījas vadībā ar 16:0. Otrajā Velsa pamodās no ļaunā murga un izcīnīja uzvaru ar 24:19.

Šajā sestdienā Itālijai jāmēģina atrast pretargumenti Velsai un Skotija dosies cīņā ar aizkaitināto Īriju.

Kristaps Staņa par Skotijas – Īrijas spēli:

”Īri un skoti ir ļoti draudzīgas nācijas, bet, visticamāk, ne šajā spēlē un ne tie trīsdesmit, kas būs laukumā. Rasējums tam, kā pieveikt īrus tapa pirmajā kārtā, un skoti no tā var daudz ko mācīties. Karalis tika gāzts un tagad tas jāspārda kamēr tas vēl guļ zemē. Skotiem ir visi nepieciešamie instrumenti gan asi kā Hogs un Rasels, gan strupi kā Ričijs, Strauss un Vilsons. Tie tikai jāprot likt lietā. Īri nav arī nekādi peramie zēni, un pie reizes ir dikti aizkaitināti. Lai arī paredzama, tomēr precīza ir Īrijas izlases spēles maniere un taktika, tā var izrādīties nāvējoša kādam vājākam pretiniekam. Vien pāris piespiedu maiņas sastāvā, nekas neliecina, ka viņi būtu gatavi apvelties uz muguras un ļaut pakasīt vēderu. Īri vislabākie ir tieši tad, kad viņus nenovērtē. Izpārdots Marifīldas stadions un Flower of Scotland dūdu pavadībā, mājas sienas noteikti dara skotus stiprus, bet ar to vien nepietiek. Priekšrocības ir Skotijai, bet Īri nāks, lai atgriestos tronī.

45/55 Īrijas disciplīna pieveiks skotu neatlaidību ar nelielu pārsvaru.”

Kristaps Staņa par Itālijas – Velsas spēli:

”Gladiatori cīnās par dzīvību un pagaidām zaudē. Pat kvēlākajiem Itālijas faniem nepietiek dūšas teikt, ka cīņā pret Velsas Pūķi ir kādas izredzes. Itāļiem jāspēlē uz statistiku – jo lielāka teritorijas un bumbas kontrole,  jo lielāka iespēja aizķerties spēlē. Sava spēle ir arī itāļiem, un ir arī diriģents kas to var vadīt. Velsa brauc uz Romu atpūsties un apspēlēt kādus pāris svaigākus spēlētājus no sastāva maiņu dziļuma. Tas nenozīmē, ka Velsa galīgi nenovērtē pretinieku, nebūt nē. Tas drīzāk liecina par to, ka treneri paļaujas arī uz tiem dažiem, kas retāk tiek pamatsastāvā un, ka uzdevums nemainīgi ir uzvara, liela uzvara. Velsa ir viens no turnīra favorītiem, bet smagās cīņas ir priekšā, jātiek ārā no šīs spēles ar bonusa punktu. Par komandas kapteini šoreiz izvēlēts viltīgais lapsa Džonatans Deivīss, spēle ir gaidāma aizraujoša un rezultatīva. Itāļi tiks pie pāris skaistiem piezemējumiem, cerams, bet Velsa sanesīs tik, cik vajag.

10/90 Rezultatīva Velsiešu uzvara saulainā Romas stadionā.”

Sešu Nāciju kauss kanālā TVPlay+ Sports un TVPlay Premium:

·       Sestdien, 9.februārī, 16:05 Skotija – Īrija

·       Sestdien, 9.februārī, 18:35 Itālija – Velsa